UWAGA!

Młodzi elblążanie na zawodach w Spale

 Elbląg, Młodzi elblążanie na zawodach w Spale

6 grudnia w Spale, na obiektach Ośrodka Przygotowań Olimpijskich, odbyły się VI Halowe Ogólnopolskie Mistrzostwa "Czwartków Lekkoatletycznych". W zawodach wystąpili także reprezentanci naszego miasta, uczniowie szkół podstawowych.

Najlepszy wynik wśród elblążan uzyskał Błażej Bąk (SSP 3). Na dystansie 1000 m uzyskał czas 3:13.00 sek. i zajął bardzo dobre 5 miejsce. Tuż poza finałem biegu na 60 m znalazła się Michalina Trochimczuk (SP 18), której wynik z eliminacji 9.13 sek. dał w stawce sprinterek 9 miejsce. Wyniki pozostałych reprezentantów: 10 miejsce w skoku w dal - Kalina Banaszczuk (SP 21) 4.12 m, 12 miejsce w biegu na 1000 m - Jakub Zieliński (SSP 3) 3:37.56 sek., 13 miejsce w biegu na 300 m - Ksawery Dzik (SSP 3) 52.07 sek.

Młodzi elblążanie od września 2016 roku mają okazję uczestniczyć w ogólnopolskim programie pod nazwą "Czwartki Lekkoatletyczne". Z tej okazji nasze środowisko wspierane od tego roku przez Zespół Szkół i Placówek Sportowych otrzymało zaproszenie do udziału w okolicznościowych zawodach, zorganizowanych przez Stowarzyszenie "Sport Dzieci i Młodzieży". Występ w Spale, dla naszych uczniów był kolejnym, cennym doświadczeniem, a także okazją do spotkania z medalistą olimpijskim, najszybszym "białym" sprinterem na świecie (100 m - 10.00 sek.) panem Marianem Woroninem.

Już dzisiaj ZSiPS zaprasza na Elbląski Halowy Czwartek Lekkoatletyczny, który planuje zorganizować w sali Zespołu Szkół i Placówek Sportowych w Elblągu (ul. Agrykola 6) w okresie ferii zimowych w dniu 3 lutego 2022 r.

Jacek Licznerski - ZSiPS w Elblagu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Jak mozecie inwestujcie w sport swoich dzieci: plywanie, bieganie cokolwiek, potem jak beda dojrzali to zaowocuje. .. Zobaczycie. .. Panie Jacku, nic sie Pan nie zmienia, tak z ciekawości ile pokoleń mlodzieży pan trenował??
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    0
    Szprinter(2021-12-08)
Reklama