Młodzicy i juniorzy Truso w Szczecinku (triatlon)

Szczecinek był sportową areną Ogólnopolskich Zawodów Młodzików w Aquathlonie i Mistrzostw Polski Juniorów w Triatlonie.W obu sportowych wydarzeniach uczestniczyły zawodniczki i zawodnicy z elbląskiego MKS Truso.

Szczególne powody do zadowolenia ma Artur Kluczyk, który w aquathlonie obejmującym pływanie i bieg uplasował się wśród 65 startujących na wysokim,trzecim miejscu w czasie 0:13:30,71 i wyprzedził o cztery sekundy swego klubowego kolegę Macieja Kosmalę. Zwycięzca Mateusz Ratajczak z GTT „Diament” GOSiR Gniezno wygrał zawody z czasem 0:13:19,21. Na szóstym miejscu wśród młodziczek uplasowała się elblążanka Paulina Załucka, 15. lokatę zajęła Aneta Kluczyk, a 17. Marta Kosmala. W młodzikach Patryk Kowalski był 21., a Łukasz Kowalski 29.
       W Mistrzostwach Polski Juniorów wystartowało 67 zawodników. Elblążanie zajęli miejsca w pierwszej połowie stawki: 20. Maciej Sawicki, 21. Przemysław Nowalski i 31. Mateusz Kieszkowski.
       W kalendarzu Polskiego Związku Triathlonu praktycznie co tydzień awizowane są kolejne zawody triathlonowe. Już 5 lipca do udziału w triathlonie zapraszają Jezierzyce, 12 lipca Dębno, a 19 lipca Chodzież. Reprezentanci z Elbląga mają kolejne okazje do wywalczenia medalowych trofeów.