UWAGA!

Młodzicy Orła na MP w Katowicach (pływanie)

Mistrzostwa zgromadziły 450 zawodniczek i zawodników ze wszystkich klubów kraju. Była w tym gronie skromna, pięcioosobowa reprezentacja pływaków w elbląskiego KS „Orzeł”. Elblążanie w mocnej konkurencji medali nie wywalczyli, ale zaznaczyli swoją obecność uczestnictwem w ścisłych finałach.

W Katowicach przez cztery dni rywalizowano na 25 metrowej pływalni, a na takim obiekcie trenują elblążanie. Dobre wyniki uzyskała Aleksandra Olszowa awansując do ścisłych finałów mistrzostw i poprawiając dotychczasowe rekordy życiowe. Piętnastolatka, wychowanka trenera Tomasza Torbicza, już w pierwszym dniu mistrzostw awansowała do finału B na dystansie 100 m stylem motylkowym, zajmując ósme miejsce. Na dystansie sprinterskim 50 m stylem motylkowym była dziewiąta. Jej klubowa koleżanka Karina Zgiet awansowała do finału B na 400 m stylem dowolnym, plasując się na dziesiątym miejscu w generalnej klasyfikacji tej konkurencji.
       Na wyróżnienie zasługuje również startujący z przeziębieniem Przemysław Pasieczny, który zajął ósme miejsce na dystansie 1500 m stylem dowolnym.
       Pozostali pływacy Orła: Kasia Kulla i Ola Święcicka osiągali wyniki bliskie rekordów życiowych zajmując miejsca w drugich dziesiątkach rankingu.
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama