UWAGA!

Na basen trzeba poczekać

Elbląg, Na basen trzeba poczekać
(fot. PS)

W czasie wakacji kryta pływalnia jest w remoncie, który prawdopodobnie potrwa do połowy września. Najbardziej pesymistyczny scenariusz podaje, że zostanie otwarta dopiero w październiku. Dlatego musimy uzbroić się w cierpliwość…

Każdego, kto choć raz spontanicznie wybrał się na basen, spotkała nieprzyjemna niespodzianka. Chroniczny brak miejsc stał się tu codziennością. Dlatego tak ważne jest pilnowanie terminu, w którym będzie można kupić karnet - pozwoli to uniknąć rozczarowań przez najbliższe trzy-cztery miesiące. Na razie mówi się o 10 września.
     Sprzedaż karnetów odbywa się w myśl zasady „kto pierwszy, ten lepszy”. Szkoda tylko, że za gapowe muszą „płacić” chorzy ludzie, którzy nie zdążyli w porę wykupić karnetu, a dla nich basen jest formą rehabilitacji. Może warto uruchomić inny system sprzedaży, na przykład biletów miesięcznych, aby każdy miał szansę skorzystać z basenu. A do tego pierwszeństwo dla osób z chorobami kręgosłupa.
     Poza tym, warto by pomyśleć o wyznaczeniu większej ilości godzin korzystania z basenu dla zwykłych elblążan. Bóle kręgosłupa są powszechnym schorzeniem, zafundowanym nam przez oświatę i złe nawyki. To cena, jaką przyszło nam zapłacić za nadgorliwość w czasach szkolnych. Noszenie plecaków cięższych od nas było standardem.
     Co ciekawe, w Elblągu mamy dwie pływalnie kryte, z czego jedna jest przeznaczona tylko dla wojskowych. Taki stan rzeczy spowodowany jest absurdalnymi przepisami. Basen wojskowy jest obiektem szkoleniowym, który nie może prowadzić działalności gospodarczej, czyli sprzedawać biletów. Co w takiej sytuacji możemy zrobić? Niestety, niewiele.
Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Co zrobić aby zmienić ten stan rzeczy? Wymusić na włodarzach naszego miasta budowę parku wodnego z prawdziwego zdarzenia! Aquapark wodny podobny do tego w Sopocie, Dąbrowie Górniczej, Tarnowskich Górach, Polkowicach. .. Tego nam właśnie potrzeba :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  raddik(2008-08-18)
 • nigdy nie wybuduja tu aquaparku, predzej juz by zbudowali w jakims kwidzynie czy malborku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Conca go for glory(2008-08-18)
 • potrzebny jest drugi basen do treningów a aquapark to co innego
 • a widzieliście kiedyś aquapark nie wodny ??
 • kurrrde ilez mozna czekac??? do pazdziernika??? ciekawe jakie beda rezultaty tego "remontu" - jak zwykle pewnie zadne!!!! ale jestem wsciekla, bo czekam na ten basen od czerwca!!!!! grghhh elblag. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  plywajaca(2008-08-19)
 • ja nie uwazam zeby niepełnosprawni albo ludzie, ktorzy maja chore kregoslupy mieli prawo pierwszenstwa na basen. bez przesady. jak im tak bardzo zalezy to niech kupuja sobie karnet pol roku przed, ale niech nie zajmuja miejsca normalnym ludziom jezeli sobie go wczesniej nie zarezerwuja
 • Po raz nie wiem, który informuje, że jest koncepcja zagospodarowania terenu otoczenia basenu odkrytego - AKWAPARKIEM i KOMPLEKSEM REHABILITACYJNYM - co stanowi tylko mały element składowy tz. EUROPARKU. Zapewne tak jak w Krynicy Morskiej władze samorządowe nie chcą uruchomić (umożliwić uruchomienia) funkcji balneologicznej i uzdrowiskowej nieruchomości z znanych tylko sobie powodów tak i w Elblągu sny o przemyśle i industrializacji miasta i regionu przesłaniają rzeczywisty obraz potencjału drzemiącego w mieście.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2008-08-19)
 • Ja nie rozumiem dlaczego od zawsze Basen w okresie wakacji jest zamykany a jesienią zdumieni elblążanie wkraczjąc na krytą pływalnie w wielkim skupieniu i zdumieniu poszukują chociażby najmniejszych śladów jakiegoś remonciku coraz bardziej powątpiewając w swoją spostrzgawczość albo w remonty na basenie.
 • Zgadzam się z tymi, którzy są za tym, aby w Elblągu był aquapark. Jednak wątpię w to, aby on powstał, więc mógłby być chociaż dostępny basen. Przy czym chodzi mi o to, aby był czynny cały rok i nie było problemu z wejściem.
 • W Elblagu jest potrzebny aqupark, inne mniejsze miasta juz maja a my nie. Mają np. Chojnice. Aquapark to powinien byc priorytet dla władz miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tolek///(2008-08-19)
 • W dalszym ciągu nasze dzieciaczki noszą zbyt ciężkie plecaki z książkami - może ktoś wpadnie na pomysł jakże banalnie prosty - aby cześć książek pozostawić w szkolnej zamykanej szafce, a może nosić książki na przemian z kolegą albo koleżanką.
 • Przecież basen kryty na Karowej powinien być otwary również latem tak jak się to dzieje w innych miastach. Chyba nieudolnośc zarządzających i czasem trzeba tylko pomyśleć- ale wciąż słychać, że sie nie opłaca- to co się w tym Elblagu opłaca. Chętnie wziął bym basen w dzierżawę, zachęcił elblążan do zajęć rekreacyjnych i może wtedy by się opłacało. .. ..
Reklama