UWAGA!

Na parkiet i dla przyjemności

Elbląg, Na parkiet i dla przyjemności
fot. W. Wawro

Nie umiesz tańczyć? Nie znasz podstawowych kroków chociaż jednego tańca towarzyskiego? Najwyższy czas to zmienić. Centrum Tańca Promyk zaprasza osoby dorosłe, najlepiej w parach, na pierwsze, bezpłatne zajęcia z tańca towarzyskiego.

Taniec towarzyski to uprawiana od początku XX wieku forma rozrywki, wywodząca się z tańców salonowych i zabaw ludowych. Każdy z tańców ma własną historię i odmienny charakter, różni się schematem ruchów oraz muzyką. Do tańca towarzyskiego należą tańce standardowe (walc angielski, walc wiedeński, tango, fokstrot, quickstep) i tańce latynoamerykańskie (rumba, samba, cha-cha, paso doble, jive). Jest to propozycja dla tych, którzy lubią dużą różnorodność.
       Zajęcia z tańca towarzyskiego pomogą w sposób łatwy i przystępny przyswoić podstawowe zasady ruchu tanecznego, zadbać o postawę, kondycję, poprawić koordynację ruchową i wrażliwość muzyczną, a także nabrać pewności siebie.
       - Do udziału w kursie zapraszamy pary. Wiek nie ma znaczenia – liczą się przede wszystkim dobre chęci i systematyczna praca, a na efekty nie trzeba będzie długo czekać – dodaje Joanna Karpiuk z CT Promyk. - Po kursie każdy będzie potrafił zatańczyć na dowolnej imprezie zarówno nastrojowego walca czy namiętną rumbę, jak i radosną sambę i żywiołowego jive’a, wzbudzając tym podziw znajomych i rodziny.
       Dla par wspólny taniec to nietuzinkowe sposób na spędzenie wolnego czasu czy rozbudzenie zmysłowości. To także okazja do zawarcia nowych znajomości. Kurs tańca towarzyskiego będzie realizowany w Centrum Tańca Promyk. Pierwsze bezpłatne zajęcia odbędą się w sobotę, 23 stycznia o godz. 16.
      
       W kursie udział wziąć mogą również pary, które szykują się do wesela. A ci z młodych, których czas nagli lub pragną choreografii wyjątkowej i niepowtarzalnej mogą wziąć udział w zajęciach indywidualnych. Instruktorzy potrafią opracować układ dostosowany do wymogów każdej pary.
      
       Szczegółowe informacje można uzyskać w Centrum Tańca Promyk przy ul. Browarnej 80, tel. 55 611 01 30; 609 977 220 lub e-mail: promyk@swiatowid.elblag.pl.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama