UWAGA!

Na początek testy

 
Elbląg, Na początek testy
fot. Anna Dembińska

Szczypiornistki Startu Elbląg rozpoczęły przygotowania do sezonu 2013/2014. Dziś (19 lipca) przeszły testy, które miały za zadanie wskazać jaką formą dysponują zawodniczki. Zobacz zdjęcia.

Pierwsze powakacyjne zajęcia prowadziła Justyna Stelina, asystentka Antoniego Pareckiego. Trener nie mógł być obecny na testach i do drużyny ma dołączyć za kilka dni. Na boisku przy ul. Saperów pojawiło się osiemnaście zawodniczek, wśród nich nowe (Kinga Grzyb, Katarzyna Koniuszaniec, Joanna Waga, Ewa Sielicka) oraz trzy, których nazwiska są już znane elbląskim kibicom, a które starają się o miejsce w drużynie: Anna Frąckiewicz, Hanna Sądej oraz Marta Wiercioch.
       - Chciałbym, aby w tym sezonie ominęły nas jakiekolwiek kontuzje, bo chyba nasz limit został już wyczerpany. Mam nadzieję, że podejdziecie do swojej pracy z dużym zaangażowaniem oraz że pokażemy "pazur" i to, na co nas stać. Wiadomo, że są drużyny bardzo trudne i będzie ciężko z nimi grać -  powiedział na początku spotkania Dariusz Bajczyk. 
       - Na pewno ten sezon będzie pełen niespodzianek. - dodała Justyna Stelina. - Robi się ciekawie, jest sześć dobrych zespołów i przynajmniej dwa musimy z tych sześciu przeskoczyć. Myślę, że pierwsza czwórka to jest cel, który sobie założymy – zakończyła trenerka.
       Zawodniczki rozpoczęły testy od biegu na 3 km. W tym elemencie, podobnie jak na pierwszych majowych testach, najlepiej wypadła Agnieszka Jałoszewska. Kilkadziesiąt sekund później na metę dobiegły Ewelina Kędzierska oraz Agnieszka Wolska. Po udaniu się na halę zawodniczki sprawdziły się kolejno w biegu szybkościowym, ćwiczeniu brzuszków oraz przysiadach ze sztangą.
       W teście, który miał pokazać zwinność oraz szybkość zawodniczek najlepiej wypadła Katarzyna Cekała, Monika Aleksandrowicz oraz Kinga Grzyb. W ćwiczeniu mięśni brzucha najwięcej powtórzeń zaliczyła Kinga Grzyb, Agnieszka Jałoszewska oraz Zoria Valeriia. W ostatnim sprawdzianie zawodniczki musiały zaliczyć pięć przysiadów ze sztangą. Najwięcej kilogramów wzięła na swoje barki Aleksandra Jędrzejczyk oraz Zoria Valeriia. - Pierwszy raz test przeprowadzaliśmy w maju, po miesiącu był powtórzony i dziś, po okresie urlopowym, przeprowadziliśmy trzeci - powiedziała Justyna Stelina. -  Ma on za zadanie pokazać nam, co dziewczyny zrobiły przez wakację. Jedno jest pewne, w czerwcu test wypadł dużo lepiej niż w maju. Teraz wyniki będą troszeczkę słabsze, bo od 14 czerwca praktycznie do dziś zawodniczki realizowały inny program, taki trochę bardziej wakacyjny. Dalej czeka nas ciężka praca. Za tydzień przyjeżdża trener Parecki. Będziemy trenować praktycznie dwa razy dziennie. 3 sierpnia jedziemy na turniej do Szczecina, gdzie zmierzymy się z Politechniką Koszalińską, Pogonią Szczecin, Zagłębiem Lubin, Vistalem Gdynia oraz KPR Jelenia Góra. Od 4 do 10 sierpnia mamy zgrupowanie sportowe Chociwel. Od 23 do 25 sierpnia zagramy turniej w Elblągu, w którym oprócz nas wezmą udział MKS Lublin, Pogoń Szczecin, Politechnika Koszalin i Sambor Tczew – zakończyła trenerka.
      
Anna Dembińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama