UWAGA!

Najlepsi szachiści w Elblągu

 Elbląg, Najlepsi szachiści w Elblągu
fot. (arch. portEl.pl)

Przez cały miesiąc 17 czołowych szachistów naszego miasta rywalizowało w Hali MOS w Klubie Olimpijczyka o mistrzostwo Elbląga w szachach klasycznych. Rozgrywki odbyły się w jednej grupie systemem szwajcarskim 9-rundowym, zaś tytuły przyznano w trzech klasyfikacjach.

I tak w klasyfikacji generalnej OPEN tytuł obronił Piotr Plewa ("Start"), zdobywając 8,5 pkt. i wyprzedzając zaledwie o pół punktu Jana Siluka (niezrzeszony) - obydwaj ukończyli turniej bez porażki. Na 3. miejscu uplasowała się 10-letnia Lidia Czarnecka (SP 15) - 6 pkt. a 4. lokatę zajął Wojciech Kiejdo ("Start") z dorobkiem 5,5 pkt. W klasyfikacji juniorów najlepsza okazała się Lidia Czarnecka, przed Mateuszem Łukowiczem ("Start"), zaś w klasyfikacji weteranów zwyciężył obrońca tytułu, Wojciech Kiejdo przed Jerzym Gromadowskim (niezrzeszony). W mistrzostwach nie uczestniczył aktualny mistrz Polski do lat 14, Igor Janik ze "Startu".
      
KSz „Start” Elbląg

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • " 17 czołowych szachistów" to takie małe nadużycie; -) Chyba, że do " czołówki" zaliczymy tak ze sto osób. .. Brawo Piotrku! Trzymałem za Ciebie kciuki. :-) No i brawa dla Lidki!
Reklama