UWAGA!

Najlepsi w Biegach na Orientację

 Elbląg, Najlepsi w Biegach na Orientację
fot. MOSiR

Zakończyła się kolejna edycja Grand Prix w Biegach na Orientację. W sobotę, 12 czerwca, na podsumowanie serii zawodów, odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Elbląga. Sympatycy biegania spotkali się w Bażantarni.

Start ustawiono przy restauracji Myśliwska. Organizatorzy przygotowali dla uczestników kilka tras, które prowadziły przez leśne ścieżki. Bujna roślinność utrudniała trochę lokalizację ustawionych wśród zieleni punktów kontrolnych, ale większość biegaczy nie miała problemów z ich odnalezieniem.

W imprezie wzięło udział kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali w kilku kategoriach. Najliczniej reprezentowana była kategoria rodzinna. Mnóstwo frajdy z biegania po lesie miały dzieci, które z ochotą zerkały na mapę i uważnie rozglądały się wokół, aby znaleźć charakterystyczne pomarańczowe punkty. Dystans 1,6 km ukończyło aż 17 rodzin, wśród których najszybsi byli Aleksandra Rzepecka i Ksawery Dzik. W kategoriach szkolnych, wśród chłopców najszybciej pobiegli Ignacy Krajnik i Kacper Pawłoski. Natomiast w grupie dziewczyn Zuzanna Orzechowska i Karolina Kozłowska. W kategorii szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsca uzyskali Piotr Banach i Karolina Deptuła.

Najszybciej wśród kobiet, na 3,5 km, pobiegła Karolina Ostrowska, natomiast u mężczyzn, na 4,7 km, wygrał Bogusz Grabowski. W kategorii kobiet, powyżej 35 lat, na 3,5 km, pierwsza była Natalia Dzik. Na dystansie 4,7 km w tej kategorii wiekowej najlepszy okazał się Piotr Światkowski. W zabawie wzięły także udział osoby z Warsztatów Terapii Zajęciowych w Elblągu. Dla najlepszych przygotowano nagrody, w postaci efektownych pucharów, medali oraz nagród rzeczowych. Najmłodsi otrzymali również słodycze.

Współorganizatorami cyklu Biegów Na Orientację jest EKO Gryf. Dziękujemy uczestnikom wszystkich zawodów i zapraszamy w wakacje, na kolejne biegowe imprezy.

MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama