UWAGA!

Najmłodsi zatańczyli na Bażancie

 
Elbląg, Najmłodsi zatańczyli na Bażancie
fot. nadesłana

W sobotę, 26 kwietnia w Centrum Spotkań Europejskich Światowid, było tanecznie, gwarno i emocjonująco. Na parkiecie po raz pierwszy zaprezentowali się uczestnicy kursów tanecznych.

Ze względu na zawsze liczną publiczność, turniej podzielony został na dwie części. Pierwsza rozpoczęła się o godz. 15:30. Na początku zaprezentowały się trzy grupy tańca współczesnego z Centrum Tańca Promyk, prowadzone przez Agatę Ludwiczak. Dziewczynki urzekły wdziękiem i umiejętnościami gimnastycznymi.
       Po nich przyszedł czas na pokaz tańców standardowych i latynoamerykańskich w wykonaniu młodziutkich par z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar. Energiczny układ w stylu hip-hop zaprezentowała grupa Blefik z Centrum Tańca Promyk prowadzona przez Katarzynę Łukaszewską. Natomiast uczestnicy Dziecięcej Akademii Tańca z CT Promyk, udowodnili, że można sprawnie nauczyć się kroków różnych stylów i zatańczyli walca angielskiego, cha-chę, polkę, macarenę oraz disco. Część pierwszą zakończył pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Elblągu.
       Druga część rozpoczęła się od poleczki i pokazu w stylu disco, wykonanego przez dzieci z elbląskiego przedszkola Wiki. Po nich parkiet opanowały dziewczyny z pomponami czyli grupa Show Dance ze szkoły podstawowej nr 11, która zatańczyła cha-chę. Gorący doping ze strony najbliższych mieli uczestnicy kursu tańca towarzyskiego z Promyka. Dzieci zaprezentowały tańce standardowe i latynoamerykańskie. Nie gorzej wypadli uczniowie ze szkoły podstawowej nr 12 oraz 21, którzy także pokazali, jak elegancko na parkiecie wygląda walc angielski i wiedeński, a żywiołowo samba i cha-cha. Na turnieju nie zabrakło także nieco starszych miłośników tańca. Cztery pary seniorów z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar pokazały, że przygodę z tańcem można rozpocząć w każdym wieku i czerpać z tego dużą przyjemność. Pokaz zachwycił wszystkich.
       – Jest to nie lada wyczyn zaprezentować się przed tak liczną publicznością – mówi Joanna Karpiku z CT Promyk. – Widać było ogromny wkład pracy i przejęcie występem. Pary przygotowały sobie stroje adekwatne do stylów tanecznych i zaprezentowały się naprawdę pięknie. Mamy nadziej, że niebawem będziemy mogli podziwiać je podczas ogólnopolskich zawodów tanecznych.
       Obie części Bażanta uświetniły pokazy par sportowych w wykonaniu tancerzy z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”. Maciej Warda i Natalia Konopko zaprezentowali tańce latynoamerykańskie, a Bartosz Bloch i Julka Wieteska kombinację obu stylów.
      
Zyta Wrzos, CT Promyk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama