UWAGA!

Nasze nadzieje (siatkówka)

Tylko trochę sportowego szczęścia zabrakło siatkarkom ze Szkoły Podstawowej nr 19 do wejścia do finałowej czwórki Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych rozegranych w Tomaszowie Mazowieckim - żałuje ich trener Kazimierz Stankiewicz.

Elblążanki ostatecznie zajęły siódme miejsce, co też jest dużym sukcesem zespołu złożonego z dziewcząt w rocznika 1993. A tegoroczne finały, w ocenie sędziów i trenerów, stały na wyjątkowo wysokim poziomie.
     Podopieczne trenera Stankiewicza rozpoczęły naukę siatkówki trzy lata temu. Dziś, można powiedzieć, są w czołówce zespołów w kategorii szóstoklasistek. A przecież wszystko przed nimi. Do finału mistrzostw kraju zakwalifikowały się jako najlepszy zespół w naszym województwie. Stanęły do rywalizacji po medale z mistrzyniami pozostałych 15 województw.
     W grupie eliminacyjnej zagrały trzy mecze. Wygrały dwa: z Mońkami 2:0 i z Sulechowem 2:1. Przegrały z Tomaszowem Lubelskim 1:2 po bardzo zaciętym spotkaniu. W ćwierćfinale nie udało im się wygrać z gospodyniami z Tomaszowa Mazowieckiego. Znów po ostrej walce musiały uznać wyższość rywalek - przegrały 1:2. Za to w meczu o miejsce siódme pokonały rówieśnice z Jaworzna 2:1.
     - Dziewczynki grały bardzo ambitnie. Jestem z nich bardzo zadowolony i dumny -mówi trener Kazimierz Stankiewicz. - Zabrakło nam trochę szczęścia, bo w przegranych meczach po prostu nie umieliśmy wygrać decydujących o sukcesie końcówek setów. Ale przecież zajęliśmy siódme miejsce w kraju na kilka tysięcy uczestniczących w tych rozgrywkach szkolnych drużyn.
     
     Skład zespołu siatkarek SP 19: Natalia Kucińska, Anna Zasłona, Małgorzata Nowikowska, Anna Krypska, Patrycja Nowomiejska, Natalia sawczuk, Iza Wąsik, Magda Kosakowska. Trener: Kazimierz Stankiewicz.
     
     Kolejność Mistrzostw Polski szkół Podstawowych:
     1. Gdańsk
     2. Tomaszów Mazowiecki
     3. Wrocław
     7. SP 19 Elbląg.
     
Mira Stankiewicz – Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama