UWAGA!

Naucz się jeździć na łyżwach z MOSiR-em

 
Elbląg, Naucz się jeździć na łyżwach z MOSiR-em

W ramach akcji „Aktywuj się z MOSiR-em”, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na naukę jazdy na łyżwach. Przez cały zimowy sezon, zajęcia na elbląskim lodowisku prowadzić będzie była łyżwiarka Orła, a obecnie trenerka, Marta Wróbel.

Na naukę nigdy nie jest za późno, nawet jeśli mówimy o jeździe na łyżwach, która dla wielu z nas może być sporym wyzwaniem. Jednak, jak przekonują instruktorzy, jazda na łyżwach tylko z pozoru wydaje się trudna. Już pierwsze próby pod czujnym okiem trenerów, mogą sprawić, że nauka stanie się dziecinnie prosta. A przekonać o tym może się każdy, kto weźmie udział w zajęciach nauki jazdy na łyżwach, prowadzonych przez MOSiR. Cotygodniowe treningi na lodowisku Helena poprowadzi była łyżwiarka elbląskiego Orła Marta Wróbel.
       - Naukę jazdy na łyżwach można rozpocząć niemal w każdym wieku i jest to sport dla każdego - przekonuje Marta Wróbel instruktorka jazdy na łyżwach. - Nasze zajęcia będziemy dostosowywać do wieku oraz możliwości poszczególnych uczestników. Najważniejsze by systematycznie trenować i nie zniechęcać się po pierwszych treningach.
       Nauka jazdy na łyżwach prowadzona będzie w każdy czwartek o godz. 18.00. Z oferty mogą skorzystać wszyscy, zarówno ci, którzy chcą udoskonalić swoją technikę jazdy, jak i Ci, którzy na lód wejdą po raz pierwszy. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są w kasie lodowiska, która czynna jest we wtorki, czwartki i  piątki w godz. 16:00 do 19:30 oraz soboty i niedziele w godz. 11:30 – 18:00. Zapisy przyjmowane są także telefoniczne pod nr (55) 625-63-13 w godzinach otwarcia kasy. Pierwsze zajęcia zaplanowano na 6 listopada. Jednorazowy koszt uczestnictwa to 14 złotych od osób dorosłych i 11 zł od dzieci i młodzieży. Każdy z treningów trwać będzie 50 minut.
       Jak przekonują trenerzy, jeździć na łyżwach na pewno nie nauczymy się w czasie jednej lekcji, a na efekty trzeba poczekać nie krócej niż miesiąc. Wszystko jednak zależy od tego, jak szybko chłoniemy wiedzę i później potrafimy ją przełożyć w praktyce, będąc już na lodowej tafli. Na pierwszych spotkaniach, oprócz zajęć praktycznych, będzie także trochę teorii. W czasie ćwiczeń dowiemy się jak powinna wyglądać odpowiednia rozgrzewka oraz jak przyjąć prawidłową postawę podczas jazdy. By uczestniczyć w zajęciach nie trzeba mieć własnych łyżew. Na lodowisku funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu, a za wypożyczenia pary łyżew zapłacimy 6 złotych. Bezpłatnie można za to korzystać z kasków bezpieczeństwa.
       - Pamiętajmy by na zajęcia odpowiednio się ubrać, ciepło, ale nie za grubo, by nasze ubranie nie krępowało nam ruchów - twierdzi Marta Wróbel. - Powinniśmy zadbać także o rękawiczki i ochraniacze na kolana, które choć trochę zabezpieczą nas w czasie upadku.
      
MOSiR w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama