UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Naucz się pływać i zostań ratownikiem wodnym

2017-01-20
07:00
 
Naucz się pływać i zostań ratownikiem wodnym
fot. nadesłana

Elbląskie WOPR zaprasza na kursy nauki pływania organizowane dla dzieci od 5. roku życia po osoby dorosłe. Lekcje przeznaczone są zarówno dla tych, którzy chcą nauczyć się pływać i odczuwają znaczny lęk przed wodą oraz dla tych, którzy chcą poprawić technikę pływania i skorygować błędy, nauczyć się wybranego stylu pływania, przygotować się do egzaminu z pływania. Ponadto zapraszamy wszystkie osoby, które potrafią pływać i mają ukończone 18 lat, do wzięcia udziału w profesjonalnym, a zarazem ciekawym kursie na ratownika wodnego.

Kurs nauki pływania
       Program nauczania jest dostosowany do sprawności psychofizycznej i posiadanych umiejętności pływackich. Czas trwania zajęć od 30 do 60 minut w zależności od wieku uczestników, zdolności psychoruchowych, systematyczności uczestniczenia w lekcjach pływania i zaangażowania oraz wytrwałości i cierpliwości.
      
       Kurs nauki pływania dla dzieci w wieku 5 – 6 lat – zajęcia odbywają się w czwartek o godz. 17.20. Czas trwania zajęć 30 min nauki na małym basenie + 20 min na zabawę. Całkowity czas pobytu w CRW Dolinka to 72 minuty – koszt 240 zł za 8 zajęć. Grupy prowadzone są na basenie płytkim, składają się maksymalnie z 10 dzieci, którymi opiekuje się instruktor przebywający wraz z dziećmi w wodzie. Zajęcia odbywają się bez udziału rodziców.
           
       Kurs nauki pływania dla dzieci w wieku 7 – 9 lat – zajęcia odbywają się w czwartek o godz. 17.50. Czas trwania zajęć 30 min nauki na małym basenie + 20 min na zabawę. Całkowity czas pobytu w CRW Dolinka to 72 minuty – koszt 240 zł za 8 zajęć. Grupy prowadzone są na basenie płytkim, składają się maksymalnie z 10 dzieci, którymi opiekuje się instruktor przebywający wraz z dziećmi w wodzie. Zajęcia odbywają się bez udziału rodziców.
            
       Kurs doskonalenia pływania dla dzieci w wieku 5 – 6 lat na małym basenie – zajęcia odbywają się w czwartek o godz. 18.20. Czas trwania zajęć 30 min nauki na małym basenie + 20 min na zabawę. Całkowity czas pobytu w CRW Dolinka to 72 minuty – koszt 240 zł za 8 zajęć. Grupy prowadzone są na basenie płytkim, składają się maksymalnie z 10 dzieci, którymi opiekuje się instruktor przebywający wraz z dziećmi w wodzie. Kurs przeznaczony dla dzieci kontynuujących przygodę z nauką pływania. Zajęcia odbywają się bez udziału rodziców.
           
       Kurs doskonalenia pływania dla dzieci – zajęcia odbywają się w czwartek o godz. 18.20. Czas trwania zajęć 30 min nauki na dużym basenie + 20 min na zabawę. Całkowity czas pobytu w CRW Dolinka to 72 minuty – koszt 240 zł za 8 zajęć. Grupa składa się maksymalnie z 10 dzieci, którymi opiekuje się instruktor. Zajęcia odbywają się bez udziału rodziców.
           
       Kurs nauki pływania dla osób dorosłych – zajęcia odbywają się na dużym basenie w czwartki o godz. 20.20, czas trwania zajęć 60 minut - 10 zajęć - 300 zł.
           
       Planowany termin rozpoczęcia zajęć po zebraniu odpowiedniej ilości dzieci w grupach – 9 luty 2017.
       Zniżki dla stałych klientów – koszt kursu 220 zł, zniżki dla rodzeństwa 10 proc. Rabaty nie łączą się ze sobą.
            
       Co zabrać ze sobą na zajęcia?
       • strój kąpielowy
       • okularki
       • czepek (zajęcia na dużym basenie)
       • klapki 
       • ręcznik.
       Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu kursu nauki pływania należy skonsultować się z lekarzem w celu stwierdzenia braku przeciwwskazań do udziału w zajęciach, zapoznać się z regulaminem pływalni i złożyć na tej podstawie pisemne oświadczenie w biurze WOPR. 
            
       Wszelkie informacje i zapisy uzyskają Państwo pod numerem Biura Elbląskiego WOPR tel. 55 230 40 55 oraz na stronie internetowej www.elblaskiewopr.pl.
       Należy również pamiętać, że zdobycie powyższych umiejętności pływackich to nie tylko swobodne, bezpieczne poruszanie się w środowisku wodnym, ale także m.in. korekcja wad postawy, prawidłowy rozwój i poprawa kondycji fizycznej.
       Zajęcia prowadzimy w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka w Elblągu.
       Zapraszamy również wszystkie Panie na zajęcia fitness w wodzie.
      
       Kurs na ratownika wodnego

       Szkolenie realizujemy zgodnie z Rozporządzeniem MSW z dnia 21 czerwca 2012 r. w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym. Jest to ciągłe szkolenie nie podzielone na żadne etapy ani stopnie pośrednie.

  Naucz się pływać i zostań ratownikiem wodnym
fot. nadesłana


      
       Czas trwania: Szkolenie obejmuje min. 63 jednostki dydaktyczne (20 teoria, 43 praktyka) realizowane na pływalni oraz na wodzie otwartej. Czas trwania całego szkolenia uzależniony jest od specyfiki grupy, terminu oraz miejsca szkolenia. Szczegółowy harmonogram podawany będzie na spotkaniach organizacyjnych.
      
       Wymagania wstępne: Przed rozpoczęciem szkolenia przeprowadzamy weryfikację umiejętności pływackich, która odbędzie się 11 lutego 2017 o godz. 16 w CRW Dolinka. Każdy uczestnik szkolenia otrzyma jasną informację, na jakim etapie się znajduje i co musi robić, aby spokojnie ukończyć szkolenie. Kluczowym wymaganiem jest przepłynięcie 400 m dowolnym sposobem poniżej 8 min. W dniu egzaminu zdający powinien mieć ukończone 18 lat oraz posiadać co najmniej jedno uprawnienie przydatne w ratownictwie wodnym np. patent sternika motorowodnego, żeglarza, płetwonurka, instruktora lub trenera pływania.
      
       Koszty: Obejmują wejścia na basen, zajęcia praktyczne i teoretyczne, egzamin wstępny i egzamin końcowy, składkę członkowską i dokumenty takie jak zaświadczenie MSW oraz legitymację ratowniczą - 1.100 zł.
      
       Egzamin końcowy: Rozporządzenie dopuszcza możliwość dwóch podejść do egzaminu. W przypadku negatywnego wyniku drugiego podejścia konieczne jest ponowne odbycie pełnego szkolenia:
       • Test teoretyczny 30 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru
       • Przepłynięcie 400 m dowolnym sposobem w czasie <8 min
       • Przepłynięcie 25 m pod lustrem wody (z wydobyciem 2 przedmiotów)
       • Przepłynięcie w czasie < 2:40 min ratowniczą łodzią wiosłową lub kajakiem za pomocą dwóch wioseł dystansu 75 m w linii prostej do boi (pławy), dopłynięcie do niej rufą oraz powrót do miejsca startu za pomocą jednego wiosła
       • Przeprowadzeniu symulowanej akcji ratowniczej
       • Holowanie tonącego na dystansie 150 m
       • Wyciągnięcie tonącego na brzeg (30 cm) i ułożenie w pozycji do KPP.
      
       Podczas zajęć stawiamy przede wszystkim na różnorodność technik nauczania. Chcemy, by nasi kursanci byli w jak największym stopniu przygotowani do ewentualnego zdarzenia podczas pracy ratownika wodnego. Uczestnicy naszych szkoleń nie tylko zdobywają cenną wiedzę i rozwijają umiejętności, często także pokonują swoje słabości.
       Chcesz dowiedzieć się więcej na temat organizowanych przez nas szkoleń?
      


       Zadzwoń i zapisz się już dziś tel. 55 230 40 55 lub 607 296 193
      

                                                          ------------------------------- artykuł sponsorowany --------------------------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej