Nauka Jazdy triumfuje (plażowa siatkówka)

O tym, że wakacje w pełni świadczyć może udział 11 drużyn w czwartym turnieju z cyklu XV Otwartych Mistrzostw Elbląga w plażowej piłce siatkowej. Na boisku przy kąpielisku MOSiR-u rozgrywano zacięte pojedynki. Niepokonany dotychczas duet „Guzowski, Malinowski” uległ w finale drużynie „Nauka Jazdy Adam”.

W cyklu turniejowym o Puchar Prezydenta Elbląga rywalizują drużyny w składach zawodników powyżej 15 roku życia. Mecze rozgrywane są systemem "brazylijskim" do dwóch przegranych spotkań - 1 set do 21 pkt. W finale natomiast, podobnie jak poprzednio, rywalizowano do dwóch wygranych setów. Cztery najlepsze drużyny po trzech turniejach rozstawiono, a do nich dolosowano pozostałe. Po serii meczów eliminacyjnych wyłoniono zespoły do walki o miejsca na podium turnieju.
       W finale sobotniego turnieju zmierzyły się zespoły „Guzowski, Malinowski” i „Nauka Jazdy Adam”. Lepszą formę zademonstrował tym razem duet „Nauka Jazdy Adam" (Bartek Michalski, Wojtek Samulewski) wygrywając z 3-krotnymi zwycięzcami poprzednich turniejów 2:1 w setach (28:30, 21:11, 15:6), drużyną "Guzowski, Malinowski" (Piotr Malinowski, Rafał Guzowski). Trzecie miejsce wywalczyła "Patologia" (Mateusz Zięba, Tomasz Niemiec) po wygranym 21:19 secie z "Nie Do Wiary II" (Zbigniew Cherek, Piotr Szewczyk).
       W klasyfikacji generalnej po czterech turniejach stawce przewodzi zespół „Guzowski, Malinowski” – 38 pkt przed „Patologią” – 27 pkt, „Pietruchami” – 26 pkt i „Nauką Jazdy Adam” – 24 pkt.Następny turniej odbędzie się 1 sierpnia 2009r. w sobotę na Kąpielisku Miejskim przy ulicy Spacerowej 1. Zapisy od godz. 9:30 do godz. 9:55. Wpisowe dla osób uczących się – 5 zł od drużyny, od pozostałych osób – 10 zł od drużyny. W imieniu organizatorów zapraszamy.