UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nie choruję – jestem „Morsem”

22 stycznia, w niedzielne popołudnie odbyło się kolejne spotkanie „młodych morsów”. W lodowatej wodzie zanurzyły się dzieci i ich rodzice ze Szkoły Podstawowej nr 16 z klasy 5B „Kalos Kagathos”.

- Projekt „ Zdrowie dla każdego” rozpoczął się jesienią 2015, kiedy to po pierwszych opadach śniegu zaczęliśmy bieganie boso po śniegu, potem przyszła pora na nacieranie śniegiem stóp, aż wreszcie zanurzanie całych nóg w lodowatej wodzie - mówi Bogusław Tołwiński, nauczyciel wychowania fizycznego w SP16. - Równolegle odbywały się kąpiele w baseniku z zimną wodą w strefie saun Basenu „Dolinka”. W marcu 2016 roku Łukasz Walentynowicz wraz z tatą jako pierwsi weszli po szyję do wody temperaturze 0 stopni Celsjusza. Warto tu nadmienić, że żaden z nich nie zachorował w ciągu kolejnych miesięcy.
       Od września ubiegłego roku cała klasa „Kalos Kagathos” niezależnie od warunków pogodowych spędzała od dwóch do trzech godzin tygodniowo na świeżym powietrzu. Ponadto cyklicznie realizowano 3-km marsz terenowy. W grudniu po pierwszych opadach śniegu regularne stały się zabawy w białym puchu, wycieczki na sanki, lepienie bałwanów oraz ”zabawa w śnieżki”. To wszystko zdecydowanie wzmocniło psychikę i odporność uczniów tej klasy.
       Z początkiem roku 2017 grupa „Morsów” rozrosła się do 10 osób: uczniów wraz z rodzicami.
       - Wierzę, że do przyszłego roku uda mi się namówić zdecydowaną większość dzieci oraz chętnych rodziców na kąpiele w lodowatej wodzie, bowiem „ w zdrowym ciele, zdrowy duch - podsumowuje wychowawca.
       Bardzo dziękuję dzieciom: Łukaszowi Walentynowiczowi, Hubertowi Walczakowi, Marysi Mikłosz, Asi Żabowskiej i Michałowi Iwanowskiemu za wielką odwagę i poświęcenie oraz ich rodzicom za organizacyjną pomoc i bardzo dobry osobisty przykład.
      
Bogusław Tołwiński, SP16 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama