UWAGA!

Nocne przygody piłkarzy

 
Elbląg, Nocne przygody piłkarzy
fot. Anna Dembińska

Część piłkarzy Olimpii Elbląg tak mocno rozpamiętywała niedzielny mecz ze Stalą Mielec, że musiała interweniować policja. Posypały się mandaty, policjanci spędzili na interwencjach pół nocy. Władze klubu zapowiadają, że wobec winnych wyciągną konsekwencje.

Po niedzielnym meczu ze Stalą Mielec, którego wynik zdecydował o spadku Olimpii Elbląg do III ligi, część piłkarzy elbląskiego klubu postanowiła swoje rozżalenie odreagować przy alkoholu. Mężczyźni, w towarzystwie znajomych, bawili się "na domówce" przy ul. Saperów. Tuż przed północą sąsiedzi mieli dość ich głośnego zachowania i wezwali policję.
       - Na miejscu policjanci zastali grupę ok. 30 osób, w większości byli to piłkarze Olimpii – mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Grupa zachowywała się arogancko, wulgarnie, mężczyźni podważali kompetencje funkcjonariuszy. W efekcie policjanci poinformowali ich, że to koniec imprezy.
       Jak się okazało, nie do końca. Mężczyźni wsiedli do taksówek i ruszyli w miasto. O godz. 2.40 dyżurny elbląskiej komendy wysłał kolejne patrole na interwencję, tym razem na ul. Klimuszki, gdzie między budynkami miała stać grupa głośno zachowujących się mężczyzn. To jednak nie był największy problem.
       - W pobliskim mieszkaniu trwała impreza, której uczestnikami byli pouczeni wcześniej piłkarze – kontynuuje Jakub Sawicki. - Mężczyźni stali na balkonie, pili alkohol, zaśmiecali teren przed budynkiem, a także publicznie oddawali mocz. Policjanci weszli do mieszkania, gdzie usłyszeli, że to impreza "na smutki" i jeden z piłkarzy stawia alkohol, by przeprosić kolegów. W kierunku funkcjonariuszy posypały się wulgaryzmy. W efekcie najemca lokalu, w którym odbywała się impreza, został ukarany mandatem za zakłócanie ciszy nocnej. Z kolei jeden z piłkarzy, który mimo ostrzeżenia nadal załatwiał swoje potrzeby przez balkon, został ukarany mandatem za wybryk nieobyczajny.
       Towarzystwo opuściło w końcu mieszkanie przy Klimuszki i ruszyło ulicami miasta w kierunku Obrońców Pokoju. Policjanci nadal monitorowali to, co robiła "znajoma" im już grupa.
       - "Mamy wyje...ne!" - krzyczeli mężczyźni, jeden z nich rzucił niedopałek papierosa wprost pod nogi policjanta, zachowując się arogancko – relacjonuje Sawicki. - Został ukarany mandatem za zaśmiecanie miejsca publicznego. W końcu nad ranem towarzystwo rozeszło się do domów.
       Policjanci na interwencjach wobec piłkarzy spędzili pół nocy. Władze klubu o sprawie wiedzą i zapowiadają wyciągnięcie konsekwencji.  - Piłkarze oczywiście nie powinni się tak zachowywać, to nie jest profesjonalne. Mamy dostać listę osób, które zostały ukarane przez policję, z piłkarzami przeprowadzimy rozmowy, wobec winnych wyciągniemy konsekwencje – powiedział nam ksiądz Paweł Guminiak, prezes Olimpii Elbląg. - Wielu piłkarzom kończą się 30 czerwca kontrakty, te wydarzenia mogą być podstawą do nieprzedłużania umów lub przedstawienia gorszych warunków.
      
A, RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • To takie nieprofesjonalne....
 • Żel na łbie, a słoma w butach. Całe szczęście, że nie zmarnowano kasy na budowę stadionu dla tej prymitywnej hołoty. Gwiazdy lokalnego futbolu pokazały swoje oblicze. Rozgonić towarzystwo i niech sobie szpanują na stadionach w Starym Polu i Jegłowniku (nie obrażając lokalnych piłkarzy).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  82
  9
  Machupichcę(2014-06-10)
 • o proszę, widzę, że piłkarze są w pełni zasymilowani ze swoimi kibicami. Ich credo to również stanie między blokami, popijanie żółtej tatry z butelki i rzucanie ku###%mi. Żenujące. Dorośli ludzie. ..
 • 4 liga muhahahaa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36
  9
  mihahaha(2014-06-10)
 • WSTYD! piłkarzyki!! tak własnie zachowuja sie " chłopcy!" kopiacy piłke! To nie są sportowcy!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  62
  5
  zniesmaczonykulturysta(2014-06-10)
 • Kibice nie lepsi - pogratulować GUMBASOM śpiewającym faszystowskie przyśpiewki przy piwku! Dzielne chłopaczki, " sól" tej ziemi - podnosiła sobie samoocenę drąc się jak zarzynane świnie. ..
 • Dali chłopaki czadu :D hahahaha jaka patologia, ale w sumie jakie miasto tacy " piłkarze" .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  18
  wiochmen(2014-06-10)
 • przeidywania zgodne z rzeczywistością. .. .zwykłe bandyctwo i tyle. .. ..
 • Pogonić pseudokopaczy. Ciekawe kto tak zabalował. Dawać listę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  5
  xyzxyz(2014-06-10)
 • Już dawno wspominam, że instytucje zwana piłkę nożną w Elblągu trzeba oddać w prywatne ręce. A rola kibiców i policji sama się wyklaruje. Nie będzie piłki w Elblągu bo nikt nie kupi tego zespołu, bo jest tak słaby. Przestańcie kłaść na to pieniądze, a dopiero wtedy znajdzie się duch współzawodnictwa albo okaże się, że nigdy go nie było. Grupa kibiców kibicująca osobą kopiąca piłkę, płacząc po przegranym meczu i ciesząc się wygraną drużyny na którą nie mają żadnego wpływu. Marionetki PZPN' u. Czy to są problemy? Trzeba było ich zostawić i nie marnować na to artykułu.
 • I dla takich baranów chcecie nowy stadion? Żeby jeszcze bardziej kozaczyli jacy to są super i nietykalni? Ukarać każdego i to mocno!
 • Żenujące zachowanie " aniołków" z Olimpii. Żeby jeszcze na boisku pokazali, że potrafią grac w piłkę!
Reklama