UWAGA!

Nowa edycja Grand Prix Polski (boks)

W dotychczasowych rozgrywkach o Grand Prix Polski prowadzonych przez Polski Związek Bokserski w systemie jednorocznym, dobre notowania mieli pięściarze z elbląskich klubów UKS Kontra i KSW Tygrys. Nowy regulamin tej rywalizacji zakłada system jesień - wiosna, a pierwsze turnieje odbędą się we wrześniu 2009 r.

Turnieje z cyklu Grand Prix mają służyć rozwojowi boksu w kraju oraz nadawaniu klas sportowych zawodnikom. Są też eliminacjami do Mistrzostw Polski Seniorów oraz Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Do tych zawodów zakwalifikują się pięściarze, którzy wezmą udział w minimum trzech turniejach Grand Prix.
       Polski Związek Bokserski podał, że do nowej edycji zaliczono majowy turniej z Białegostoku, a inauguracja nowego cyklu turniejowego odbędzie się w dniach 24-27 września na ringu we Wrocławiu. Kolejny turniej z cyklu sześciu zaplanowano na październik, a następne odbędą się w pierwszym półroczu 2010 roku.
       W finale Grand Prix wezmą udział bokserzy, którzy zajmą miejsca od 1. do 4. w każdej z kategorii wagowych. Zwycięzca oprócz złotego medalu otrzyma nagrodę finansową w wysokości 1000 zł, za drugie miejsce srebrny medal i gratyfikacja w wysokości 700 zł, a za trzecie i czwarte miejsce zawodnicy otrzymają brązowe medale i nagrody po 500 zł. Trzech najlepszych bokserów w każdej z kategorii otrzyma mistrzowską klasę sportową.
       Prawo startu w zawodach w 11 kategoriach wagowych mają pięściarze urodzeni w latach 1975-91, a warunkiem uczestnictwa jest ukończenie 18 lat. Prowadzona będzie tak jak dotychczas klasyfikacja indywidualna i klubowa.
       W pierwszym turnieju Grand Prix wystąpią zawodnicy z elbląskich klubów sportowych UKS Kontra i KSW Tygrys. Aktualnie czołówka bokserów Kontry przebywa na zgrupowaniu w Grudziądzu, przygotowując się do drugiej części sezonu, a w tym do startu w cyklu turniejowym Grand Prix.
      
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Komunistyczna gazetka internetowa portel, pozwala sobie na cenzurowanie wypowiedzi czytelników. Brawo!!! Jak za dobrych komunistycznych czasów!!! Komuna żyje!
  • Na tego pierwszego / Szkoda słów, szkoda internetu, szkoda że taki żyję. FU fu fu. .. ..
  • Dlaczego skasowaliście mój komentarz, przecież napisałem prawdę-Kontra nie przebywa teraz na zgrupowaniu w Grudziądzu, wyjechał w 2 połowie sierpnia do Zakopanego, oj gdzie Wy macie źródło informacji?
Reklama