UWAGA!

Nowa strzelnica

Od kilkunastu lat sportowcy trenujący strzelectwo w elbląskim Orle nie mieli strzelnicy z prawdziwego zdarzenia. Niedawno strzelcy doczekali się wreszcie wymarzonego miejsca na treningi i zawody w budynku krytej pływalni przy ul. Karowej.

Strzelectwo wciąga dzieci i młodzież w różnym wieku. W elbląskim klubie Orzeł istnieje sekcja strzelecka, która ma już medalowy dorobek. Prezes klubu Tadeusz Kasprzak na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym deklarował, że będzie się starał poprawić warunki treningowe młodzieży.
     - Mówiłem, że dla mnie najważniejsza jest młodzież i praca z tą młodzieżą - wspomina prezes. - Strzelnica jest pierwszą jaskółką zmian w tym kierunku. Zbliża się zima, a warunki na prowizorycznej strzelnicy urządzonej w baraku dzięki życzliwości WORD, nie pozwalały na treningi o tej porze roku.
     Powstała strzelnica z prawdziwego zdarzenia, a jest ona efektem zgodnego współdziałania władz klubu z władzami miasta i kierownictwem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Warunki do treningu są tu wyśmienite. Mamy grupę uzdolnionej strzelecko młodzieży, która prowadzi trener Jerzy Kozłowski. Oczekujemy, że dobre warunki do treningów poszerzą grono adeptów strzelectwa, a to pozwoli na rozwój dyscypliny w Elblągu.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A czy jest mozliwość postrzelania sobie rekreacyjnie na tej strzelnicy. Jesli tak to jakie stawki sa za wynajecie stanowiska ze sprzetem np. na godzine?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Pan duze P(2006-11-29)
 • A to oznacza, że właściwe wejście na pływalnię pozostanie zamknięte, a rodzice odwożący swoje dzieci na basen i odbierający je pozostaną zmuszeni pchać sie samochodami na mikroskopijny placyk od tzw. tyłu. Hańba! Absolutna bezmyślność! Przecież na dole przy głównym wejściu jest duża sala, w sam raz na treningi strzelców i innych dyscyplin. Cóż, myśleć nie kazano. Beznadzieja w tym mieście.
 • Siety a skad ty wezmiesz kumpli zeby ci ręke rozbujali :)))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pan duze P(2006-11-29)
 • fakt myśleć nie kazano mozesz zaparkowac tam gdzie zwykle i sie przejśc te pare metrów, zawsze sie znajdzie jakaś maruda której coś nie pasuje
 • Przyznaję, że mnie tez cieakwi czy jest ona ogólnodostepna...
 • w ograniczonym zakresie jest to mozliwe. Z pozdrowieniem. T.K.
 • Z prawdziwego zdarzenia ?.... czy ktoś widział strzelnicę - 6 prowizoryczntch stanowisk za kotarą
 • strzelnica jest dobra.Moze powinno byc troche leprze zaplecze.A co do kotary jest po to by oddzielic ta czesc sali od innych uzytkownikow.
 • Strzelnica dla członków Klubu - Ok, a dla "zwykłych" mieszkańców też? Chętnie w ramach spaceru poszedłbym na strzelnicę, nawet płacąc kilka złotych za wypożyczenie "strzelby" czy pistoletu oraz za naboje. Strzelnica powinna być "zawodowa" i dostępna codziennie dla mieszkańców. Dla "klubowiczów" w wyznaczonych dniach np. 6 stanowisk, dla wolnych strzelców też 6 stanowisk. W dniach bez treningów 12 stanowisk dla motłochu. Za jakiś czas potworzą się grupy i zespoły umawiające się na jakieś zawody! Przy niedużej "dotacji" miasta może i powinien rozkręcić się nowy sposób spędzania wolnego czasu. Ograniczenie działania "tylko" dla klubów lub zrzeszonych stanie się jedynie balastem.
 • Do AHa, W USA widziałem strzelnice zapełnione pasjonatami tego sportu. Nie pilnowali ich policjanci, ani inni wojskowi, ale normalni instruktorzy tej dyscypliny. U nas rekreacyjne uprawianiie strzelectwa nie istnieje. Co do otwarcia strzelnicy w holu pływalni, to mam mieszane odczucia. Dzieciaki z Orła muszą gdzieś to robić, ale musi być to miejsce specjalnie przygotowane dla tej konkurencji. Strzelają z odległości chyba 10m z pistoletów pneumatycznych. Nie znam warunków technicznych, jakim muszą odpowiadać tego rodzaju obiekty, ale nie sądzę, by hol pływalni z wieloma oknami gwarantował bezpieczeństwo w przypadku np. rykoszetu. Hol pływalni powinien być przeznaczony dla tych, którzy chcą wejść na trybuny, ale że tego nie wolno robić od niemal 20 lat, więc i nie dziwi mnie kolejny pomysł pana dyrektora - widmo MOSiR. Wracając do sedna. Też jestem pasjonatem strzelectwa, ale kogo i jak przekonać do otwarcia dla chętnych, jedynych wojskowych obiektów?
 • do red Masz rację jeśli idzie i ten nieszczęsny parking; wiele do życzenia też mają warunki jakie są na basenie - ogólnie rzecz biorąc caly ten budynek powinien przejść w prywatne ręce, może wtedy byłaby jakaś kultura i warunki. Od lat wielu te same kobitki które wpuszczają na 5 min. przed, bo muszą wytrzec podłogę (choć wejścia są dwa, na dole i górze po to by spokojnie sie przebrać), kluczyki które z powodów znanych tylko Paniom są wydawane albo nie; wejście na pół godziny, a nie na czas dowolny - jeszcze by mówił wiele, ale po co - i tak złudne nadzieje że coś się zmieni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zdegustowana(2006-12-03)
 • strzelnica pod względem technicznym nie należy do najlepszych strzelnic w Polsce, coś o tym wiem bo trenuje strzelanie i wiem jak jest na innych strzelnicach, ale do treningu ona wystarczy tzn oświetlenie jest zgodne z normami ISSF( światowy zwiazek strzelectwa sportowego) chwytaki są na odpowiedniej wysokości. Troszke brakuje stanowisk czasem trzeba poczekać (mamy 6 stanowisk), ale jest naprawde fajnie. Z tego co wiem to strzelnica będzie udostępiona dla osób prywatnych, sam o to zabiegam, gdyż jestem zdania że trzeba rozwiną ć ten sport, który jest nie wątpliwie świetny.
Reklama