UWAGA!

Nowy Dwór Elbląski i jego tajemnica

 Elbląg, Nowy Dwór Elbląski i jego tajemnica
Fot. MOSiR

Trzecia tegoroczna odsłona Miejskiej Wycieczki Rowerowej będzie prowadziła do Nowego Dworu Elbląskiego, gdzie będziemy mieli okazję przyjrzeć się pewnemu, ponad 200-letniemu budynkowi. Startujemy już w najbliższą niedzielę, 30 maja.

W zeszłą niedzielę odwiedziliśmy Złotą Wyspę. Liczna grupa rowerzystów (prawie 90 osób) wzięła udział w 50. Miejskiej Wycieczce Rowerowej. Tym razem wycieczka wystartuje również z Elbląga, z placu katedralnego. Przez Wikrowo dotrzemy do Jegłownika, skąd już tylko rzut rowerem będziemy od Nowego Dworu Elbląskiego. Tam będzie na nas czekał właściciel zabytkowej karczmy, który opowie o jej historii i zapozna z przebiegiem prac remontowych. Droga powrotna będzie prowadziła przez Fiszewo i Gronowo Elbląskie do Elbląga. Zobacz mapę - 43 km. Na trasie będzie przeważać nawierzchnia asfaltowa różnej jakości.

Tempo jazdy będzie spokojne, trasa jest łatwa, każdy da sobie radę. W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie czy robienie zdjęć. Główny postój będzie w Nowym Dworze Elbląskim. Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Udział w wycieczce, która zakończy się przy skrzyżowaniu ulic Żuławskiej i Warszawskiej około godz. 15 jest bezpłatny.

Wzorem lat ubiegłych także w roku 2021 trwa konkurs na najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach roku 2021), w którym do wygrania będzie rower ufundowany przez Salon – Serwis Rowerowy Wadecki. Prosimy zatem o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK. Kto książeczki nie ma, może ją nabyć za 5 zł w siedzibie PTTK przy ulicy Krótkiej. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu bieżącego roku na podstawie ilości zgromadzonych pieczątek w w/w książeczce.

Każdy z rowerzystów i rowerzystek powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę we właściwym rozmiarze, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę. Rekomendujemy jazdę na rowerach górskich (MTB) oraz trekkingowych i gravelowych.

Stan zagrożenia epidemicznego sprawia, że nasza jazda musi się odbywać w podwyższonym reżimie sanitarnym. Zatem podczas jazdy będziemy musieli zachować następujące zasady bezpieczeństwa: witamy się bezkontaktowo, ewentualnie typu „łokietek” lub „żółwik”, na postojach zachowujemy dystans 1,5 metra, każdy zabiera własny płyn dezynfekcyjny, w peletonie jedziemy jeden za drugim (nie parami, obok siebie), na ewentualność wejścia do pomieszczeń zamkniętych miejmy maseczki.

Miejskie Wycieczki Rowerowe organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, we współpracy z: PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Biuro Podróży Variustur, Salon-Serwis Rowerowy Wadecki i Urząd Gminy w Elblągu.

Ruszamy w niedzielę, 30 maja, o godzinie 10 z placu katedralnego.

MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama