UWAGA!

Odbierz w czwartek, pobiegnij w piątek

 
Elbląg, Plan zaplecza technicznego Biegu Niepodległości
Plan zaplecza technicznego Biegu Niepodległości (fot. EL Aktywni)

Startujesz w elbląskim Biegu Niepodległości? Odbierz pakiet startowy już w czwartek, dzień przed zawodami, by uniknąć kolejek – apelują organizatorzy imprezy, do której zgłosiło się 600 osób. To będzie jedna z największych imprez sportowych w Elblągu. 

Na liście startowej Biegu Niepodległości jest 600 osób. W związku z tak dużą liczbą zawodników pakiety startowe (znajdzie się w nim m.in. chip, numer startowy, woda, słodka niespodzianka) będzie można odbierać już 10 listopada. 
       - Biuro zawodów będzie czynne 10 listopada w godz. 15-18 w siedzibie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Karowej 1. Z kolei w dniu zawodów pakiety będą wydawane w godz. 10-12.30. Jednocześnie informujemy, iż po godzinie 12:30 pakiety nie będą już wydawane. Ze względów organizacyjnych prosimy zawodników mieszkających w Elblągu i okolicach, aby pakiety odebrali już w czwartek – apeluje Tadeusz Sznaza ze Stowarzyszenia Krzewienia Sportu EL Aktywni. 
       Jak dodają organizatorzy, osoby odbierające pakiety startowe w imieniu innych osób powinny okazać pisemne upoważnienie podpisane przez biegacza, za którego jest odbierany pakiet oraz mieć przy sobie ksero dowodu osobistego tej osoby. 
       Przypomnijmy, że 11 listopada w ramach Biegu Niepodległości odbędzie się kilka konkurencji. Najpierw w Małym Biegu Niepodległości na dystansach od 50 do 300 metrów będą rywalizowały dzieci do 11. roku życia (start o godz. 10.30, zapisało się 120 osób!), następnie na trasę wyjdą starsi biegacze. O godz. 13 odbędzie się start Biegu Głównego (10 km), sztafet (3 razy 3333 m) i biegu towarzyszącego (3333 m). Trasa będzie wiodła ulicami: Teatralna, Robotnicza, Pocztowa, Rycerska, Tysiąclecia, Hetmańska, Armii Krajowej, 12 lutego i ponownie Teatralną. Biegacze startujący na 10 km oraz sztafety pokonają tę trasę trzykrotnie. Każdy uczestnik otrzyma przed biegiem pakiet startowy, a na mecie – medal, będzie miał też szansę wygrać nagrody rzeczowe. Najlepsi biegacze otrzymają nagrody finansowe.
       - Zbliża się 98. rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Tego dnia świętujemy patriotycznie, koncertowo i na sportowo. Bieg Niepodległości daje możliwość zamanifestowania naszej radości i dumy, także tego że biec możemy w wolnej Rzeczpospolitej. Dlatego 11 listopada zachęcam jak najszerszą grupę mieszkańców do wzięcia udziału w tej imprezie i wszystkich wydarzenaich, które przygotowaliśmy - zachęca Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.  

  Elbląg, Tak przebiega trasa biegu
Tak przebiega trasa biegu


       - W tym roku zgłosiła się rekordowa liczba zawodników. Musieliśmy zamknąć listę startową ponad tydzień przed zawodami, a wszystkich mieszkańców zapraszamy do kibicowania. - dodaje Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji i Kultury Urzędu i Miejskiego w Elblągu.
       11 listopada, na czas imprezy, zawodnicy będą mogli skorzystać z szatni, które będą się również mieścić w siedzibie MOSiR. Dokładny plan imprezy przedstawiony jest na mapce, którą dołączamy obok
       - Informujemy, że przed Małym Biegiem Niepodległości oraz biegiem głównym oraz w trakcie biegów będzie trwała akcja charytatywna, której celem będzie zebranie jak największej kwoty pieniędzy z przeznaczeniem na zakup wózka inwalidzkiego dla Patrycji Paź. Prócz pieniędzy będą także zbierane plastikowe zakrętki od butelek. Zbiórka będzie prowadzona przy biurze zawodów. Każdy darczyńca, który wesprze naszą akcję czy to w formie darowizny pieniężnej, czy rzeczowej (zakrętki) otrzyma od Stowarzyszenia EL Aktywni flagę narodową, z którą będzie można pobiec lub kibicować. Przy okazji informujemy, że w okolicach biura zawodów wszyscy chętni będą mogli zakupić kredki oraz farby do malowania twarzy – dodaje Stowarzyszenie EL Aktywni.
       W związku z organizacją obchodów Święta Niepodległości elblążanie muszą przygotować się na spore utrudnienia w ruchu drogowym i zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
       Organizatorami Biegu Niepodległości są: SKS EL Aktywni, prezydent Elbląga i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. 
      

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Czy jeśli przed biegiem nie będzie wszystkich startujących zapisanych będzie możliwość zakupu pakietu i startu w biegu ?
 • Dlaczego głos zabiera pan Jocz, a nie pani Sowicka lub pan Budzelewski z DEiS?
 • nie biegnę ponieważ organizatorem biegu jest stowarzyszenie el aktywni którego prezesem jest były prezes EPEC-u, który hojnie sponsorował sam siebie i dzięki temu mamy najdroższe ciepło w Polsce północnej!
 • To nie biegnij, lej swoje żale dalej w internecie, kto każe Ci biec?
 • nikt mi nie każe ćwoku ja po prostu lubię biegać w odpowiednim towarzystwie!
 • No i wyszło szydło. .. "Ćwoku"? Czymś Cię uraziłem, że nazywasz mnie ćwokiem? Jak już tak jedziesz, to podpisz się imieniem i nazwiskiem, miej odwagę. Ja biegam nie patrząc na "towarzystwo", biegam bo lubię i dla siebie. Ty widać dla towarzystwa. ..
 • mam nadzieję, że winni za NIEPRAWIDŁOWOŚCI w EPEC-u trafią na długie lata do zakładu karnego!
 • A co to ma wspólnego z artykułem, z bieganiem? Masz coś do nieprawidłowości w Epecu, zgłoś do prokuratury, prościutkie.
 • na konkurencyjnej twentyfour stronie pokazane były dotacje jakie epec przekazywał róznym instytucjom i stowarzyszeniom, akurat el-aktywni dostali najmniej, poszukajcie sobie ile dostała olimpia, start i inne :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  ajawiemajawiem(2016-11-10)
 • Na czele stowarzyszenia krzewiącego sport powinna stać osoba co do której nie ma wątpliwości że jest uczciwa, bo sport powinien być czysty a tak. ..
Reklama