UWAGA!

Oferta MOSiR-u na zimowe ferie

Elbląg, Główną areną atrakcji będzie hala lodowiska
Główną areną atrakcji będzie hala lodowiska (fot. PS)

Przygotowania oferty dla dzieci i młodzieży na czas wolny od zajęć w szkołach trwały w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji od kilku tygodni. Zdecydowano o udostępnieniu w większym wymiarze czasowym dostępu na lodowisko, krytą pływalnię i przy sprzyjających warunkach atmosferycznych – wyciągu narciarskiego. Dodatkowo wzbogacono propozycję o turnieje tenisa stołowego, hokeja na lodzie, warcabów 100-polowych, festyn i igrzyska na lodzie.

Główną areną atrakcji będzie hala lodowiska. Ze ślizgawki będzie można korzystać od godz. 13 do 18.30, bowiem wcześniej jest ona zarezerwowana dla grup zorganizowanych, korzystających z obiektu bezpłatnie. Bilet ulgowy, indywidualny kosztuje 4 zł, a normalny 7 zł. Szczegółowe dane o godzinach wstępu na stronie www.mosir.elblag.eu w zakładce „Obiekty sportowo-rekreacyjne”, wystarczy kliknąć w obrazek „Kryte lodowisko”.
       Łyżwy wypożycza KS „Orzeł”. Jak nas poinformował prezes klubu Tadeusz Kacprzak, zarząd klubu podjął decyzję, że w okresie ferii dla grup zorganizowanych, które wcześniej zgłoszą pisemnie termin korzystania z lodowiska z podaniem godzin i danymi opiekuna, łyżwy zostaną użyczone bezpłatnie. Natomiast użyczenie łyżew osobom indywidualnym to koszt 4 zł.
       W sali nr 13 w hali lodowiska zorganizowane zostaną trzy turnieje warcabów 100-polowych – to nowa propozycja adresowana do dzieci i młodzieży.
       W okresie ferii MOSiR otwiera też Zimową Akademię Tenisa Stołowego, działającą codziennie w godz. 10-12 w sali tenisowej na lodowisku.
       Dodatkowe atrakcje na lodowisku to zaplanowany na 29 stycznia „Festyn Lodowy” i „Igrzyska na lodzie” 4 lutego. Ponadto 2 lutego w hali sportowej SP 12 rozegrany zostanie turniej unihokeja w kategoriach drużyn dziewcząt i chłopców.
       Szczegółowe informacje na stronie www.mosir.elblag.eu w zakładce „Obiekty sportowo-rekreacyjne”. Po kliknięciu w obrazek link „Kryte lodowisko” należy kliknąć w baner „Ferie na sportowo”.
       Kryta pływalnia MOSiR przy ul Robotniczej oferuje w okresie ferii dodatkowe godziny wejść na duży i mały basen. Bilety ulgowe można zakupić w cenie 4 zł, a normalne to koszt 7 zł. Ilości dodatkowych biletów na poszczególne godziny jest ściśle określona. Szczegóły na stronie www.mosir.elblag.eu w zakładce „Obiekty sportowo-rekreacyjne”. Po kliknięciu w obrazek link „Kryta pływalnia” otworzy się komunikat podający rozkład dodatkowych zajęć.
       Od warunków atmosferycznych uzależnione jest uruchomienie wyciągu narciarskiego na Górze Chrobrego. Stok, na którym są dwie trasy zjazdowe, jest oświetlony. Jesienią został wyrównany. Urządzenia techniczne wyciągu przeszły przegląd wykonany przez wyspecjalizowany dozór techniczny takich obiektów z Krakowa. Elbląski wyciąg uzyskał atest dopuszczający jego eksploatację. Z chwilą uruchomienia będzie czynny w godz. 10-20. W sytuacji, gdy ze stoku będzie korzystało minimum 10 osób, czas pracy wyciągu zostanie wydłużony do godz. 22. Ustalono, że karnet ulgowy na 10 przejazdów to koszt 9 zł, a karnet normalny kosztuje 18 zł.
       W akcji MOSiR-u „Ferie na sportowo – bezpiecznie i zdrowo” uczestniczy Elbląski Szkolny Związek Sportowy, wspierając wszystkie wymienione działania kadrą instruktorów.
      
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama