Oficjalne wyniki Grand Prix Polski 2008 (boks)

W Polskim Związku Bokserskim dokonano weryfikacji punktacji indywidualnej i młodzieżowej zawodników uczestniczących w serii turniejów o Grand Prix Polski w roku 2008.

Podajemy ostateczne wyniki pięściarzy z elbląskich klubów sportowych uczestniczących w turniejach w poszczególnych kategoriach wagowych w dwóch punktacjach: indywidualnej i młodzieżowej:
       54 kg (11 zawodników) - 4. Haik Gregorian, Kontra, 15 pkt.;
       57 kg (14 zawodników) - 5. i 3. Łukasz Łojek, Tygrys, 11 pkt.;
       64 kg (25 zawodników) - 3. Krzysztof Ciereszko, Tygrys, 17 pkt.; 5. i 2. Leszek Burchardt, Kontra, 10 pkt.;
       75 kg (28 zawodników) - 8. Mariusz Kośmider, Tygrys, 8 pkt.; 9. i 4. Michał Łoniewski, Kontra 8 pkt.; 24. Bartosz Sitkowski, Kontra, 1 pkt.;
       81 kg (26 zawodników) - 2. Damian Kośmider, 14 pkt.;
       +91 pkt (18 zawodników) - 6. i 3. Paweł Grabowski Kontra - 8 pkt.
       W serii turniejów uczestniczyli bokserzy z 66 klubów. Klasyfikację klubową wygrał Hetman Białystok - 294 pkt., a na 8. miejscu w kraju uplasowała się elbląska Kontra z dorobkiem 58 pkt., natomiast 9. lokatę zajął elbląski Tygrys - 50 pkt. W klasyfikacji 15 okręgów warmińsko-mazurski z dorobkiem 164 pkt. zajął czwarte miejsce w kraju.
       Jak się dowiedzieliśmy, we wrześniu wznowiony zostanie nowa edycja cyklu turniejowego o Grand Prix Polski.