UWAGA!

Olimpia na zjeździe WMZPN

 Elbląg, Olimpia na zjeździe WMZPN
(fot. nadesłana)

Dzisiaj (16 grudnia) w Olsztynie odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów Warminsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Elbląską Olimpię reprezentowało trzech przedstawicieli.

Głównym punktem obrad było dokonanie zmian w statucie WMZPN. Głosem stanowiącym dysponowali delegaci członków związku (klubów). Kilka zmian były zgodne z unifikacją zapisów dla wszystkich wojewódzkich związków proponowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej. Były także zmiany w zapisie skrótu związku, którego ostateczny format to WMZPN. Delegaci wnioskowali za trzema zmianami w poprawkach zaproponowanych przez Związek, ale wszystkie zostały odrzucone.
       Na zebraniu wręczono także odznaczenia, wyróżnienia i podziękowania dla osób zasłużonych w strukturach piłki nożnej wywodzących się z naszego regionu. Nagrodę otrzymał m.in. Andrzej Bianga. Były trener Olimpii Elbląg był do niedawna selekcjonerem kadry narodowej w futsalu. Został odznaczony za propagowanie halowej odmiany piłki nożnej i za sukces osiągnięty w niedawno zakończonych barażach do mistrzostw Europy w Futsalu w 2018 r. Warto przypomnieć, że turniej eliminacyjnych odbył się w kwietniu w hali MOSiR przy al. Grunwaldzkiej.
       Podczas obrad poruszono również temat rozgrywek młodzieżowych i strategii Wojewódzkiego Ośrodka Piłkarskiego, który powstaje w Elblągu. Szkolenie młodzieży rozpocznie się we wrześniu przyszłego roku.
       Wśród zaproszonych gości był m.in. prezydent Elbląga Witold Wróblewski, który przypomniał o odpowiednim wsparciu władz samorządowych dla miejscowych klubów oraz złożył najlepsze życzenia świąteczne dla wszystkich uczestników zjazdu.
qba
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama