UWAGA!

Olimpia przygotowuje się do wiosny

 Elbląg, Olimpia przygotowuje się do wiosny
(fot. Michał Skroboszewski)

Niespełna 60 dni pozostało do wznowienia zmagań na drugoligowym froncie piłkarskim. Dziś (5 stycznia) elbląska Olimpia wznowiła treningi na stadionie przy ul. Skrzydlatej. Zobacz zdjęcia. Podczas okresu przygotowawczego Adam Boros chce dokładniej przyjrzeć się olimpijskiej młodzieży.

Po rundzie jesiennej Olimpia Elbląg zajmuje piąte miejsce w tabeli II ligi piłki nożnej. Drużyna nie kryje ambicji i woli walki o awans na zaplecze ekstraklasy. Łatwo nie będzie, a trener przed drużyną postawił trzy cele sportowe:
       - Wygranie najbliższego meczu, zajęcie jednego z czterech pierwszych miejsc w lidze i zaistnienie w klasyfikacji ProJunior System, aby trochę podreperować budżet klubu - zdradził Adam Boros, trener Olimpii Elbląg.
       Piłkarze okres przygotowania rozpoczęli dziś (5 stycznia) na boisku przy ul. Skrzydlatej. Po spotkaniu, na którym trener Adam Boros przedstawił plan przygotowań i cele drużyny, piłkarze przeszli do zajęć treningowych.
       - Dzisiaj przygotowujemy się do testów. Po części zabawowo, trochę takiego przygotowania ruchowego, żeby spokojnie uczestniczyć w jutrzejszych testach - mówi Adam Boros.
       W sobotę testy sprawnościowe, które pokażą, w jakim stanie jest drużyna na początku okresu przygotowawczego. Następnie przyjdzie czas na konkretne przygotowania.
       - Przez pierwsze dwa tygodnie mamy po jednym treningu dziennie. Od momentu, kiedy zaczną się ferie szkolne, będziemy mieli przez dwa tygodnie po dwa treningi. Ten okres zakończymy 3 lutego, kiedy rozegramy dwa mecze - z Finishparkietem i Gromem Nowy Staw. Potem, do 25 lutego, będzie więcej zajęć z piłką. Ten ostatni mikrocykl, od 26 lutego będzie miał charakter startowy pod kątem pierwszego meczu - zapowiedział Adam Boros.
       Podczas okresu przygotowawczego żółto-biało-niebiescy rozegrają dziewięć sparingów. Praktycznie każdy tydzień uwieńczony będzie sprawdzianem na boisku. Pierwszy sparing już 13 stycznia, a Olimpijczyków sprawdzi Cartusia Kartuzy (mecz o godz. 13 na boisku przy ul. Skrzydlatej). Sparingpartnerami elbląskiego drugoligowca będą głównie starzy znajomi, czyli zespoły, z którymi Olimpia grała już w okresach przygotowawczych.
       Czy to wystarczy, aby zająć któreś z pierwszych czterech miejsc w tabeli? Trener stawia na sprawdzony zespół, który w tym sezonie udowodnił, że nie ma takich tarapatów, z których Olimpia by nie wyszła. Póki co, jedynym ubytkiem jest odejście Krzysztofa Iwanowskiego. Po stronie nabytków: zero.
       - Dziś nie zastanawiamy się za bardzo nad naszymi potrzebami. Chcemy wprowadzić grupę juniorów. W zajęciach będzie uczestniczyć siedmiu piłkarzy z grupy juniora i juniora młodszego - mówił trener Olimpii.
       Temat wzmocnień nie jest palący. Trzeba też pamiętać, że jest zima i wybór dobrych piłkarzy jest ograniczony.
       - Czujemy trochę niedosyt, jeżeli chodzi o zawodnika grającego na „dziewiątce”, jeżeli chodzi o zdobywanie bramek. Takiego, jakim kiedyś był Paweł Piceluk - wskazywał Adam Boros. - Głównym celem jest przyjrzenie się grupie młodzieży, skorzystanie z tego, że tę młodzież wychowujemy. Chcielibyśmy, żeby mocniej powalczyli o miejsce w składzie.
       Czy mieszanka doświadczenia z młodością da upragniony awans? Dowiemy się w czerwcu. Okres przygotowawczy zapowiada się ciekawie.
      
       Sparingi Olimpii Elbląg
       13 stycznia – Cartusia Kartuzy godz. 12.00
       20 stycznia – Bytovia Bytów, godz. 12.00 (Stężyca)
       24 stycznia – GKS Przodkowo. godz. 12.00
       27 stycznia – Bałtyk Gdynia, godz. 12.00
       03 lutego – Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, godz. 12.00
       Grom Nowy Staw, godz. 14.00
       10 lutego – Huragan Morąg, godz. 12.00
       17 lutego – Sokół Ostróda, godz. 14.00
      
      
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg

      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama