UWAGA!

Olimpia rozpoczęła przygotowania (piłka nożna)

 Elbląg, Olimpia rozpoczęła przygotowania (piłka nożna)

Od próby wysiłkowej i badań lekarskich rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej drugoligowi piłkarze Olimpii Elbląg. Na pierwszych zajęciach po przerwie zimowej zjawiło się 16 zawodników. W tym gronie znaleźli się dwaj piłkarze Olimpii 2004 Elbląg Kamil Graczyk i Kamil Piotrowski. 

Zaczęli bez ośmiu
       W porównaniu do rundy jesiennej na pierwszym spotkaniu po przerwie zabrakło aż siedmiu graczy, którzy zimą opuścili klub z Agrykola. Wiosną w żółto-biało-niebieskich barwach nie zagrają już Maciej Scherfchen, Łukasz Ślifirczyk, Mateusz Lisiecki, Lubomir Lubenow, Rienat Taibow i Grzegorz Miecznik, który trenuje z trzecioligową Olimpią 2004 Elbląg. Miecznik porozumiał się z działaczami obu klubów i najbliższe pół roku spędzi na zasadzie wypożyczenia przy Moniuszki. Siódmym nieobecnym był Maciej Bobek. Reprezentant Polski U-21 szuka sobie nowego pracodawcy, a jego sytuacja powinna wyjaśnić się do końca stycznia. Na pierwszych zajęciach zabrakło również Tomasza Lewandowskiego. Tu jednak sytuacja jest inna. Lewandowski ma ważny kontrakt z klubem, ale zmogła go choroba.
      
       Standardowy początek i ciężka praca
       „Nową/starą” twarzą na pierwszym treningu Olimpii był Dariusz Kaczmarczyk, który do niedawna prowadził trzecioligową Olimpię 2004 Elbląg, a teraz będzie wspomagał duet trenerski Oleg Raduszko – Szymon Szałachowski. Kaczmarczyk to wychowanek Olimpii, w której grał na pozycji napastnika i pomocnika.
       Krótkie pierwsze zajęcia zakończyły się przebieżką po parku, w której uczestniczyli wszyscy zawodnicy. Nie zabrakło rekonwalescenta Antona Kołosowa, który w przerwie zimowej przeszedł operację kontuzjowanej pachwiny. – Anton od początku przystąpił do treningu i to jest najważniejsze. W pierwszej fazie nie będzie pracował na maksymalnych obciążeniach, ale cieszy, że tak szybko wraca do pełnej sprawności. Nasze przygotowania nie będą wyróżniały się niczym szczególnym. Trenować będziemy na własnych obiektach, boisku na Skrzydlatej, hali, w tzw. terenie i na lodowisku. Mamy zaplanowane rozegranie 12 sparingów, głównie w Elblągu – poinformował dyrektor klubu z Agrykola Robert Pilecki.
      
       W pierwszym treningu Olimpii po przerwie uczestniczyli
       Bartosz Broniarek, Patryk Burzyński, Kamil Graczyk, Kamil Hrynowiecki, Oleg Ichim, Anton Kołosow, Rafał Lisiecki, Witalij Nadijewskij, Marek Paprocki, Rafał Pietrewicz, Kamil Piotrowski, Kiriłł Raduszko, Michał Ressel, Aleksiej Rogaczow, Tomasz Sedlewski, Piotr Skokowski
      
       Planowane sparingi Olimpii przed rundą wiosenną
       19 stycznia gra wewnętrzna
       23 stycznia Zawisza Bydgoszcz
       26 stycznia Arka Gdynia
       30 stycznia Syrena Młynary
       2 lutego Bytovia Bytów
       6 lutego Barkas Tolkmicko
       9 lutego Lech Rypin
       13 lutego Rodło Kwidzyn
       16 lutego Koral Dębnica
       20 lutego Powiśle Dzierzgoń
       23 lutego Bałtyk Gdynia
       27 lutego Lechia II Gdańsk
       6 marca Pogoń Prabuty 
ok
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama