UWAGA!

Olimpia wraca do pracy

 Elbląg, Olimpia wraca do pracy
fot. Michał Skroboszewski, arch. PortEl.pl

Dla wielu z nas okres świąteczno-noworoczny wiąże się z przybraniem kilku kilogramów przez co w głowie kiełkują myśli o jak najszybszym poprawieniu sylwetki i powrocie do kondycji. Czy tak przyziemne problemy dotyczą także zawodników Olimpii Elbląg? Wszystko okaże się w nadchodzącym okresie przygotowawczym, który rozpoczną testy sprawnościowe. Pierwsze zajęcia zaplanowane są na wtorek 7 stycznia. 

Już od kilku lat przygotowania żółto-biało-niebieskich zaczynają wspomniane testy, które przedstawiają obecną formę piłkarzy Olimpii. Zapewne można się spodziewać m.in. testu Beep, który sprawdza wytrzymałość. Główną jego zaletą jest prostota. Zawodnicy pokonują dystans "tam i z powrotem" zawracając po usłyszeniu charakterystycznego sygnału, którego częstotliwość systematycznie wzrasta. Piłkarze biegają dopóki starczy im sił. Test umożliwia poznanie wytrzymałości krążeniowo - oddechowej zawodników. - Sztab podzielił kadrę na trzy grupy, które zostaną poddane 30-minutowym testom badającym ich parametry wydolnościowe i wytrzymałościowe. - przekazał Łukasz Wesołowski, specjalista ds. mediów i marketingu Olimpii.

Dzień później, w środę 8 stycznia, podopieczni trenera Noconia spotkają się w kompleksie treningowym przy ul. Skrzydlatej. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 16., zatem piłkarze skorzystają z boiska ze sztuczną nawierzchnią, które jest oświetlane. Treningi w tym samym anturażu zaplanowane są także w piątek oraz sobotę. Harmonogram czwartkowy zajęć to praca w siłowni. 

 - Będziemy się przygotowywać na własnych obiektach. W trakcie przerwy zimowej mamy zaplanowany także obóz dochodzeniowy – informował Kamil Wenger, obrońca Olimpii Elbląg na początku grudnia. Mecze sparingowe również głównie będą rozgrywane w Elblągu, poza spotkaniem z Bałtykiem Gdynia (12 lutego) i rozpoczynające serię gier testowych ze Stomilem Olsztyn zaplanowane na 15 stycznia w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich we Władysławowie-Cetniewie.

 

Sparingi Olimpii:

15.01.2020 - Stomil Olsztyn w Cetniewie

18.01.2020 - Olimpia Grudziądz w Elblągu

25.01.2020 - Elana Toruń w Elblągu

01.02.2020 - Radunia Stężyca w Elblągu

08.02.2020 - Sokół Ostróda w Elblągu

12.02.2020 - Bałtyk Gdynia w Gdyni

15.02.2020 - Huragan Morąg w Elblągu

22.02.2020 - (przeciwnik nieustalony, najprawdopodobniej trzecioligowy) w Elblągu

 

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

qba

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama