UWAGA!

Olimpie na remis (piłka nożna)

Wysokim remisem 6:6 zakończył się mecz sparingowy pomiędzy piątoligową ZKS Olimpią Elbląg a juniorami Olimpii z Młodzieżowego Ośrodka Piłkarskiego.

Trochę niepocieszony przez pierwszym sparingiem w trakcie zimowych przygotowań był trener ZKS-u Dariusz Kaczmarczyk, który do dyspozycji miał tylko jedenastu graczy, wliczając w to siebie i dwóch golkiperów. Z konieczności więc w polu zagrał nominalny bramkarz Piotr Kukliński, który w przerwie zamienił się miejscami z Piotrem Różańskim.
     
     Mecz toczył się w trudnych warunkach, na śliskiej, ośnieżonej płycie boiska przy ulicy Skrzydlatej. Szybciej do takich warunków przystosowali się młodzieżowcy, którzy pierwsi wyszli na prowadzenie. Bardziej doświadczeni olimpijczycy zdołali doprowadzić do remisu, ale kolejny gol znów został zdobyty przez juniorów. Do przerwy „młodsza” Olimpia prowadziła 3:2. Po zmianie stron zespół trenera Sebastian Klimka zdołał nawet odskoczyć na trzy bramki (5:2), ale ostatecznie ZKS dogonił wynik najpierw do stanu 5:5, a ostatecznie 6:6 i takim też hokejowym rezultatem zakończyło się spotkanie.
     Piątoligowcy zagrali bez kilku podstawowych zawodników, m.in. Marcina Wielgata, Macieja Chwoszcza, Piotra Bałdygi i Dariusza Tyburskiego. W dalszym ciągu nie wiadomo, czy uda się pozyskać z trzecioligowej Olimpii dwóch młodych zawodników - Krystiana Gorgola i Jakuba Dudka, którzy mogą mieć trudności ze zmieszczeniem się w szerokiej kadrze trzecioligowca. Za to na pewno wiosną w ZKS-ie zagra Bartłomiej Berdzik, który nie uzyskał angażu przy Agrikola.
     
     ZKS Olimpia Elbląg - Olimpia Elbląg (MOP) 6:6 (2:3)
     Bramki dla ZKS: Wojtas (2), Gładek, Sambor, Piotr Tyburski, Różański
     Bramki dla MOP Olimpii: Styś (2), Pietruszka, Kopycki, Młotowski, gol samobójczy.
     
     ZKS Olimpia: Różański (Kukliński 46.) - Kaczmarczyk, Kurowski, Miller, Kukliński (Różański 46.), Szopiński, P.Tyburski, Kisielewski, Wojtas, Gładek, Sambor
     MOP Olimpia: Wilczyński - Fijałkowski, Piotrowski II, Laskowski, Anuszek, Kopycki, Piotrowski I, Pietrzkiewicz, Młotowski, Zienkiewicz, Kuczkowski
     Ponadto zagrali: Styś, Wrzosek, Borys, Kowalski, Banaszek, Brzezicki, Pietruszka.
     
BAR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama