Orzeł pofrunął w Sanoku

Elbląg, Jędrzej Borowiecki
Jędrzej Borowiecki (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)

Bardzo dobry występ zanotował Jędrzej Borowiecki z Orła Elbląg na odbywających się w weekend międzynarodowych zawodach Danubia Series w short tracku. Elblążanin w klasyfikacji generalnej juniorów zajął trzecie miejsce.

W weekend w Sanoku odbyły się Międzynarodowe Zawody z cyklu Danubia Series w short tracku. Bardzo dobrze spisał się zawodnik elbląskiego Orła, który w klasyfikacji generalnej juniorów zajął wysokie trzecie miejsce - najwyższe sód reprezentantów Polski.

Elblążanin na dystansie 1500 metrów zajął czwarte miejsce z czasem 2,20,417 minuty. Zażarta walka trwała w finale 500 metrów. Różnica pomiędzy pierwszym, a trzecim miejscem wyniosła 250 tysięcznych sekundy. Jędrzej Borowiecki uplasował się na drugim miejscu z czasem 43,466 sekund. Na ostatnim dystansie 1000 metrów zawodnik elbląskiego Orła został sklasyfikowany na szóstym miejscu. Elblążanin wystartował w finale B i po emocjonującym biegu pokonał drugiego na mecie Austriaka Tobiasa Wolfa o 43 tysięczne sekundy. W finale Jędrzej Borowiecki pobiegł w czasie 1,32,902 minuty. Warto zwrócić uwagę, że finał B był szybszy od finału A.

Czwarte, drugie i szóste miejsce dało zawodnikowi Orła Elbląg trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej juniorów. Zwyciężył Bułgar Lyuibomir Kalchev przed Węgrem Adamem Granasztoi. W klasyfikacji juniorów starszych elblążanin został sklasyfikowany na drugiej pozycji.