Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Gdańskiego

Elbląg, Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Gdańskiego

W minioną środę (23 listopada) w Centrum Historycznym odbyły się Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Gdańskiego o Puchar Burmistrza Jacka Michalskiego z cyklu Grand Prix Warmii, Powiśla i Żuław 2022.

To był prawdziwy festiwal emocji i determinacji uczestników w pięciogodzinnym maratonie brydżowym. W wyścigu o miejsca na podium i Oskary Brydżowe wzięło udział 30 brydżystek i brydżystów z Warmii, Powiśla i Żuław.

W klasyfikacji generalnej o Puchar Burmistrza zwyciężyli: Andrzej Skoczylas i Zbigniew Pękala z Braniewa, którzy wyprzedzili Marka Lichockiego i Janusza Tchórzewskiego z Elbląga. Trzecie miejsce zajęli Ziemowit Nowak z Nowego Dworu Gdańskiego i Michał Gutowski ze Sztumu.

W konkurencji Par mikstowych miejsca na podium zajęli: I. Regina Wołek (Elbląg) - Zbigniew Krzepkowski (Braniewo), II. Iwona Śmiglin (Elbląg) - Jerzy Kwoczek (Gronowo Górne), III. Anna Dworakowska - Marek Czapliński (Elbląg).

W zawodach startowało łącznie 15 duetów. Sędziował profesjonalnie i perfekcyjnie arcymistrz międzynarodowy Bogusław Gierulski z Elbląga, licencjonowany sędzia Polskiego Związku Brydża Sportowego. Była to największa impreza brydżowa w tym roku w Nowym Dworze Gdańskim. Puchary i nagrody wręczył Jacek Michalski, Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego.