Panują Amatorzy (halówka)

W miniony weekend w Elbląskiej Lidze Halowej 8. kolejkę spotkań rozegrały zespoły II ligi. W najciekawszym spotkaniu lider rozgrywek zespół Amatorzy pokonał Elwo 2:0 (1:0). Ekipy z I ligi w tym tygodniu pauzowały.

Bez wątpienia hitem 8. kolejki II ligi było spotkanie lidera zespołu Amatorzy z czwartą w tabeli ekipą Elwo. Oba zespoły przystąpiły do tego meczu bardzo skoncentrowane. Od pierwszego gwizdka sędziego zarówno Amatorzy jak i Elwo stwarzali dobre sytuacje strzeleckie, jednak brakowało skuteczności. Wreszcie po jednej ze składnych akcji, zakończonej celnym strzałem, Amatorzy objęli prowadzenie. W drugiej połowie obraz gry praktycznie nie uległ zmianie. Nadal kibice zebrani w sali sportowej IV LO oglądali dobre widowisko. Szczęście po raz kolejny uśmiechnęło się do ekipy Amatorów, która zdołała zdobyć drugą bramkę ustalając tym samym wynik meczu na 2:0.
     Do ciekawego pojedynku doszło także pomiędzy zespołami Forza i Old Boys Concordia. Od początku spotkanie to było bardzo wyrównane, jednak z czasem inicjatywę przejął zespół Old Boys Concordia, który przed tym meczem znajdował się na wysokim trzecim miejscu w tabeli. Najpierw ładnym strzałem z dystansu popisał się Jacek Zieliński, a dwie minuty później na 2:0 podwyższył Przemek Kleinwaechter. Po stracie drugiej bramki Forza ruszyła do ataku. Zdołała jeszcze w pierwszej połowie zdobyć bramkę kontaktową, a jej autorem był Dolega. W drugiej połowie Forza jeszcze bardziej przyspieszyła i po kilku minutach gry po raz drugi na listę strzelców wpisał się Dolega. W końcówce decydującą bramkę zdobył Piotr Piwowarski i dzięki temu ekipa Forzy może na swoje konto dopisać trzy punkty.
     Dobre umiejętności strzelecki zaprezentowali także zawodnicy FC Victoria w meczu z przedostatnim w tabeli PKP. Tylko na początku tego spotkania gra była dość wyrównana. Z czasem jednak przewaga należała już do Victorii. W pierwszej połowie dwukrotnie bramkarza PKP pokonał Łukasz Nadolny. Po zmianie stron trzecią bramkę dla swojego zespołu zdobył Nadolny i było już po meczu. Chwilę później na 4:0 podwyższył Mariusz Steciuk, a wynik meczu na 5:0 ustalił Arek Karpiński.
     Do ciekawych spotkań mogła należeć konfrontacja sąsiadujących w tabeli zespołów REM (szósta pozycja) i EB (i siódma), ale niestety tak się nie stało. Oba zespoły nie zachwyciły swoją postawą, a w szczególności zespół EB, która zamiast skupić się na grze bardziej zainteresowany był wymyślaniem najróżniejszych epitetów pod adresem sędziego głównego. Ponadto gra tych zespołów przesiąknięta była brutalnością, a momentami można było zastanawiać się, czy obie drużyny grają w piłkę nożną czy w bardziej ekstremalną dyscyplinę sportu. Ekipa REM jeszcze w pierwszej połowie przeprowadziła składną akcję, po której objęła prowadzenie. Jak się później okazało była to jedyna bramka w tym meczu. Zwycięstwo odniósł zespół REM, która zachował na boisku więcej rozsądku aniżeli ich przeciwnicy.
     Nadal bez punktów pozostaje zespół Vectry El, który w minioną sobotę uległ ekipie AZS Jański 0:4. Wicelider rozgrywek drużyna FC Kromet wysoko, bo aż 5:1, pokonała Dream i nadal zajmuje drugie miejsce w tabeli.

Komplet wyników 8. kolejki II ligi: Fin Live - AZS PWSZ 0:4, Forza - Old Boys Concordia 3:2, PKP - FC Victoria 0:5, EB - REM 0:1, Elwo - Amatorzy 0:2, AZS Jański - Vectra El 4:0, FC Kromet - Dream 5:1, Ruch - Old Boys Braniewo 0:1, Start Hala Targowa - Wiarus 2:0