UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Park Kajki gościł biegaczy na orientację

 
Elbląg, Park Kajki gościł biegaczy na orientację
fot. MOSiR

Mimo padającego deszczu i niskiej temperatury ponad czterdziestu biegaczy wzięło udział w III rundzie XI edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Tym razem uczestnicy rywalizowali na trasach biegowych wyznaczonych w parku Kajki.

Zawody odbyły się przy klasycznej przedzimowej pogodzie, czyli podczas ciągle padającego deszczu. Nie wpłynęło to jednak w zasadniczy sposób na frekwencję, bo aż 41 zawodników „twardzieli” zameldowało się na starcie III rundy XI Grand Prix Elbląga w Biegu na Orientację w pięknym parku Kajki. Był to sprinterski bieg na orientację. Każda kategoria wiekowa miała swoją trasę do pokonania i w zależności od wieku ilość punktów oraz długości tras były zróżnicowane. Start odbywał się co 1 minutę, w danej kategorii wiekowej, a limit czasu wynosił 60 minut.

W kategorii rodzinnej, po raz pierwszy w tym sezonie zwyciężyła rodzina Rapińczuków. Druga lokata przypadła drużynie Borkowskich, a trzecie miejsce zajęła rodzina Butkiewiczów. W klasyfikacji generalnej zaciętą walkę toczą ze sobą rodziny Rapińczuków i Borkowskich, które po trzech rundach zajmują ex aequo pierwsze miejsce mając na swoim koncie 146 punktów. Zacięta walka toczyła się także w kategorii mężczyzn powyżej 35 lat. Tu najszybciej trasę pokonał Piotr Światkowski, który od drugiego na mecie Jarosława Mazura okazał się szybszy o zaledwie 43 sekundy. Trzeci linię mety przekroczył Jan Rapińczuk. W klasyfikacji generalnej z kompletem zwycięstw (150 pkt) prowadzi elblążanin Piotr Światkowski, który drugiego w tabeli Jana Rapińczuka wyprzedza o dwanaście punktów (138 pkt). Trzeci w tej klasyfikacji jest Dariusz Kasprzyk, który trzykrotnie plasował się na piątym miejscu, co pozwoliło mu do tej pory zgromadzić 132 pkt.

Ciekawą walkę stoczyły ze sobą także siostry Oliwia i Zuzanna Orzechowskie, startujące w kategorii szkół podstawowych (klasy 1-6). Po raz drugi z rzędu lepsza okazała się Oliwia, która na mecie wyprzedziła siostrę o zaledwie 22 sekundy. To sprawiło, że w punktacji generalnej Oliwia wyprzedza swoją siostrę o cztery punkty.

Pierwszą wygraną zanotowała Sylwia Wróblewska, która okazała się najlepsza w kategorii kobiet 35+. Zawodniczka z Braniewa o zaledwie jedenaście sekund wyprzedziła drugą na mecie Magdalenę Orzechowską z Elbląga. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła inna z elblążanek Olga Stolarska. Ponownie, jedną z bardziej obleganych kategorii były starty rodzinne. Po raz drugi zwyciężyła rodzina Rapińczuk z Nowego Dworu Mazowieckiego, która o zaledwie sekundę wyprzedziła rodzinę Borkowskich. Trzecia lokata przypadła rodzinie Butkiewiczów z Braniewa.

Zobacz zdjęcia z sobotnich zawodów w galerii na stronie mosir.elblag.eu.

Zawodnicy startowali zgodnie z przepisami Polskiego Związku Orientacji Sportowej. Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe dyplomy. Kolejna, czwarta runda Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację, rozegrana zostanie w sobotę, 11 stycznia 2020 r. Miejsce startu zostanie podane do publicznej wiadomości w najbliższym terminie. Tradycyjnie przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej rundy odbywa się drogą mailową pod adresem: bieginaorientacje@mosir.elblag.eu lub w dniu imprezy w biurze zawodów w godzinach 9:30-9:45. W zgłoszeniu mailowym należy zawrzeć klauzulę informacją, której treść znajduje się na stronie MOSiR-u w zakładce Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację.

MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama