UWAGA!

Parkiet należał do mistrzów świata

 Elbląg, Parkiet należał do mistrzów świata
fot. Mikołaj Sobczak

Tancerze z Rumunii zostali w Elblągu mistrzami świata w tańcach standardowych do lat 21. Srebro zdobyli Litwini, a brąz – Włosi. Najlepsza polska para zajęła szóste miejsce. A najlepsi z elblążan byli Julia Wieteska i Oleksij Procenko, którzy dotarli do półfinału, zajmując 13. miejsce wśród 56 par. Zobacz zdjęcia.

Międzynarodowy Turniej Tańca Baltic Cup rozpoczął się w piątek i potrwa do niedzieli. Jedną z jego części są mistrzostwa świata do lat 21 w tańcach standardowych, medalistów poznaliśmy podczas sobotniego wieczoru.

Złoty medal jury przyznało parze Alessia Morariu i Cosmin Lupoaie z Rumunii, srebro zdobyli Litwini - Kotryna Ambrazeviciute i Laurynas Makarovas, a brąz Włosi – Moorea Farinaccio i Sebastiano Grande. Szóste miejsce zajęła najlepsza polska para – Julia Wojteczek i Marcel Mijalski z Kiełczowa (dolnośląskie). Najwyżej z Elbląga uplasowali się Julia Wieteska i Oleksij Procenki, którzy dotarli aż do półfinału.

- Tańczymy razem od trzech lat, naszym pierwszym wspólnym turniejem był właśnie Baltic Cup – przyznała Julia Wieteska, która trenuje taniec od 13 lat. Jej partner – od 15 lat.

- Dla nas udział w tych zawodach to jest coś niesamowitego. Będziemy walczyć do samego końca, ale i tak już jesteśmy z siebie bardzo dumni – przyznała Julia. - Spodziewamy się, że to będzie wieczór pełen emocji. Jest tu dużo osób z naszych rodzin, przyjaciół, więc czujemy to wsparcie – mówiła nam tuż przed ćwierćfinałem.

  Elbląg, Elbląska para (w środku) - Julia Wieteska i Oleksij Procenko - dotarła do półfinału
Elbląska para (w środku) - Julia Wieteska i Oleksij Procenko - dotarła do półfinału (fot. Mikołaj Sobczak)

- Poziom jest niesamowity, przyjechało tu tyle par z wielu krajów, po prostu najlepsze na świecie. - Chcemy pokazać swój najlepszy taniec – dodał Oleksij.

W Międzynarodowym Turnieju Baltic Cup biorą udział tancerze z 32 krajów, w sumie na parkiecie hali przy al. Grunwaldzkiej zaprezentuje się przez trzy dni około 400 par.

- Cieszymy się, że jesteśmy chwaleni za organizację, także przez sędziów. Udało się ten turniej zorganizować praktycznie bez większych problemów, dzięki zaangażowaniu zespołu Światowida, który jest logistycznie zaprawiony – mówił Antoni Czyżyk, dyrektor CSE Światowid. - Wyniki mistrzostw świata do lat 21, a także wcześniejszych konkurencji – junior I, junior II, młodzież młodsza i starsza, pokazują, że za rok czy dwa powinni osiągać dobre wyniki również w wyższych kategoriach. Baltic Cup to miejsce, gdzie tancerze tańczą na najwyższym poziomie, a wyniki naszych par potwierdzają, że praca z młodzieżą w Elblągu przynosi efekty.

W niedzielę ostatni dzień Baltic Cup. Program znajdziecie tutaj

 

Komplet wyników Baltic Cup

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Międzynarodowego Turnieju Baltic Cup

RG

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama