UWAGA!

Pełne pasji wody Zalewu Wiślanego

 Pełne pasji wody Zalewu Wiślanego

11 grudnia w Elblągu odbyła się uroczysta Gala kończąca tegoroczną edycję Pucharu Zalewu Wiślanego oraz podsumowanie Bitwy o Gotland - regat samotników, które rozgrywają się na wodach Morza Bałtyckiego.

W tym roku organizatorami Gali kończącej sezon Żeglarski było Biuro Regionalne Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Elblągu oraz Elbląski Okręgowy Związek Żeglarski. Tegoroczna Gala odbyła się w Hotelu Młyn w Elblągu. Zaszczycili ją swoją obecnością: parlamentarzyści - Senator Jerzy Wcisła, Poseł na Sejm RP Zbigniew Ziejewski, przedstawiciel administracji rządowej - Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Piotr Opaczewski, samorządowcy z województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego - Wiceburmistrz Braniewa Anna Kapusta, Wiceburmistrz Fromborka Damian Krasiński, w imieniu Marszałka Województwa Pomorskiego Krzysztof Czopek – Dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz Zbigniew Ptak – Pełnomocnik Marszałka Województwa Pomorskiego ds. aktywizacji Żuław i Zalewu Wiślanego. Na podsumowaniu sezonu żeglarskiego nie mogło zabraknąć braci żeglarskiej.

 

 

Otwarcie Gali poprzedziła minuta ciszy oddana w hołdzie zmarłym, w tym roku, żeglarzom.

 

W trakcie okolicznościowych przemówień padło wiele podziękowań dla zwycięskich załóg, gratulacji za dotychczasowe zasługi na rzecz krzewienia sportów wodnych w naszym regionie. Nie zabrakło życzeń pomyślnych wiatrów i stopy wody pod kilem na przyszły sezon żeglarski 2022.

 

W trakcie Gali nagrodzono najmłodszych adeptów żeglarstwa, dzieci ze szkółek żeglarskich Jachtklubu Elbląg i Uczniowskiego Klubu Sportowego Tolkmicko. Nie zabrakło wyróżnień dla trenerów z Jachtklubu Elbląg oraz z Uczniowskiego Klubu Sportowego Tolkmicko.

 

Ponadto nagrodzono pucharami zwycięzców w klasyfikacji ogólnej Pucharu Zalewu Wiślanego, gdzie na trzecim miejscu uplasowała się załoga jachtu „Litwinka”, na drugim miejscu załoga jachtu „MOKA”, zaś zwycięzcą tegorocznych zmagań została załoga jachtu „2EASY”.

 

W „Wielkiej Żeglarskiej Bitwie o Gotland” zwycięzcami w klasie (ORC1) został kapitan jachtu „BLUE HORIZON”, w klasie (ORC2) kapitan jachtu „DOUBLE SCOTCH”, w klasie (OPEN) kapitan jachtu „DANCING QUEEN”.

 

Cieszymy się, iż pomimo tak trudnej sytuacji pandemicznej żeglarze nie zatracili w sobie pasji rywalizacji sportowej na wodach Zalewu Wiślanego.

Materiał 126425

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie