UWAGA!

Piątka dla każdego już dziś

Chcesz zacząć biegać? Już trenujesz, ale nie lubisz biegać sam? Weź udział w najnowszej akcji „Piątka dla każdego”, organizowanej przez Stowarzyszenie Sportów Wytrzymałościowych „Enduro Man Elbląg”. Pierwsze spotkanie już dziś (3 czerwca) na dużej polanie w Bażantarni (przy wiacie Margitka). Zajęcia będą odbywać się codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 19. Akcję na razie zaplanowano na dwa tygodnie.

- Będziemy regularnie pokonywać dystans 5 km, który został uznany przez środowiska sportowe za minimalny, ale skuteczny dystans dla już trenujących osób oraz za dość długi, ale możliwy do pokonania przez początkujących lub lekko zaawansowanych – mówi Bogusław Tołwiński ze Stowarzyszenia „Enduro Man Elbląg”. - Tempo oraz sposób pokonania trasy będą dowolne tzn. bieg, marszobieg , marsz lub jazda rowerem. W akcji mogą uczestniczyć osoby dorosłe oraz dzieci pod opieką rodziców.
       Skąd pomysł? Z życia wzięty - jak zwykle. Chodzi o to, by wieczorem po prostu wyjść z domu, spotkać się z rodziną, przyjaciółmi lub nowymi znajomymi i miło spędzić czas na spacerze lub biegu. Najważniejsze to zacząć.
       - Zajęcia zawsze będzie prowadziła wyznaczona osoba, która rozpocznie i zakończy spotkanie. W trakcie tych „treningów” ciała i ducha, będziemy udzielać zainteresowanym osobom porad z zakresu treningu sportowego oraz zasad zdrowego stylu życia. Pragniemy stworzyć przyjacielski klimat spotkań dla wszystkich tych , którzy już się znają i ćwiczą oraz ośmielić tych, którym trudno zacząć robić coś w pojedynkę. Wiadomo, że w grupie zawsze jest raźniej. Spotkania będą się odbywać bez względu na warunki atmosferyczne – dodaje Bogusław Tołwiński.
      
gr
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • fajna inicjatywa, nie znam dobrze Bażantarni, wiec moze w koncu w grupie poznam ścieżki, dotad nie odkryte i moze z dnia na dzien bede pokonywac wiekszy dystans :)
Reklama