UWAGA!

Piąty turniej na kąpielisku (plażowa piłka siatkowa)

Elbląg, Rywalizacja pod siatką
Rywalizacja pod siatką (fot. archiuwm PS)

Tradycyjnie w sobotę (1 sierpnia), na kąpielisku MOSiR-u przy ul. Spacerowej rozegrano turniej XV Otwartych Mistrzostw Elbląga w plażowej piłce siatkowej. W piątych z cyklu rywalizacji zawodach uczestniczyło 11 drużyn. Tym razem duet „Guzowski, Malinowski” nie dał się zaskoczyć walczącemu o prymat zespołowi „Nauka Jazdy Adam”.

Mecze rozgrywano systemem „brazylijskim” do dwóch przegranych spotkań 1 set do 21 pkt. a w finale do dwóch wygranych setów. Cztery pierwsze drużyny po czterech turniejach zostały rozstawione, natomiast pozostałe były dolosowane. Po serii meczów eliminacyjnych w półfinałach zanotowano wyniki: Patologia (Mateusz Zięba, Tomasz Niemiec) - Malinowski, Guzowski (Piotr Malinowski, Rafał Guzowski) 16:21 i Nauka Jazdy Adam (Bartek Michalski, Wojtek Samulewski) - Pietruchy (Piotr Jaszkiewicz, Łukasz Pietrulewicz) 21:18. W meczu o trzecie miejsce Patologia pokonała 21:15 Pietruchy, a finale duet Malinowski, Guzowski wygrał 2:1 (21:17, 8 :21, 14:16) z Nauką Jazdy Adam.
       Po pięciu turniejach stawce drużyn walczących o Puchar Prezydenta Elbląga przewodzi zespół Malinowski Guzowski – 48 pkt przed Patologią – 34 pkt, Pietruchami i Nauką Jazdy Adam – obie po 32 pkt.
       Kolejny, szósty turniej odbędzie się 8 sierpnia ( sobota) na kąpielisku przy ul. Spacerowej. Zapisy od godz. 9.30 do godz. 9.55, a rozpoczęcie zawodów godz. 10.
       Przypominamy o opłacie startowej za zgłoszoną do turnieju drużynę. Wynosi ona 5 zł od młodzieży szkolnej, od pozostałych osób – 10 zł.
       Organizatorzy informują, że 15 sierpnia turnieju nie będzie.
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama