UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pięćdziesiąt lat minęło jak jeden dzień…

 
Elbląg, Pięćdziesiąt lat minęło jak jeden dzień…
fot. AD

Przypomina mi się pewne powiedzenie, które mówi, że ten kto trenuje kolarstwo często ma pod górkę, ale nadejdzie taka chwila, że kiedyś wjedzie na sam szczyt. Tego życzę elbląskiemu Mlexerowi, by zdobywał kolejne sportowe szczyty – mówił prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk podczas sobotnich (23 czerwca) uroczystych obchodów 50-lecia istnienia klubu. Więcej zdjęć.

Uroczyste obchody 50-lecia Ludowego Klubu Sportowego Mlexer Elbląg, które odbyły się w Zespole Szkół Gospodarczych w Elblągu, zgromadziły zarówno byłych jak i obecnych członków oraz działaczy. Był tort, szampan, życzenia i gratulacje, a przede wszystkim ogromne wzruszenie wszystkich tych, którzy tworzyli i tworzą historię klubu, a tym samym elbląskiego sportu.
       Historia tego klubu zaczęła się w latach sześćdziesiątych, kiedy to przy Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej powstał Ludowy Klub Sportowy Mlexer (jego protoplastą był Ludowy Zespół Sportowy „Mleczarnia”). Przed laty funkcjonowały tam trzy główne sekcje – kolarstwa, piłki nożnej, a przede wszystkim tenisa stołowego. Obecnie jest to klub jednosekcyjny, barwy Mlexera reprezentują jedynie tenisiści. Przez pięćdziesiąt lat swego istnienia klub wychował wielu sportowców, którzy odnosili sukcesy reprezentując nie tylko miasto, ale także kraj. Podczas sobotniego Walnego Zebrania Członków Klubu nazwa klubu została zmieniona na Elbląski Klub Sportowy Mlexer.
       – Taka tradycja zobowiązuje, a my jako nowy zarząd z wielkim szacunkiem podchodzimy zarówno do historii klubu, jak i jego członków – mówił Rafał Siwko, obecny prezes EKS Mlexer. – Mamy wiele planów, na razie jednak skupiamy się na sekcji tenisa stołowego. Będziemy starali się systematycznie rozwijać klub, zwiększać liczbę członków, pozyskiwać nowych, młodych zawodników. Bardzo istotne są dla nas nabory dzieci ze szkół podstawowych, ponieważ na razie nie mamy zawodników elbląskich, którzy mogliby grać na poziomie drugiej, a może nawet pierwszej ligi, posiłkujemy się zawodnikami z innych miast. Naszym marzeniem jest wychowanie nowych zawodników pochodzących z Elbląga. Podchodzimy optymistycznie do tematu tenisa stołowego w Elblągu, wbrew pozorom jest to popularna dyscyplina, która jest powszechnie dostępna. Przez ostatnie lata została ona nieco zaniedbana, chcielibyśmy przywrócić jej dawną świetność.
       – Mlexer przyspieszył, nastąpiły zmiany zarówno organizacyjne, jak i finansowe. W tym roku klub złożył oferty konkursowe i w ramach tych ofert otrzymał środki na wspieranie sportu dzieci i młodzieży, a także na sport seniorów – mówiła Dorota Pawłow, dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Miejskiego w Elblągu. – Równocześnie, z tego co wiem, pan prezes rozpocznie kampanię w szkołach, będą nabory do tego klubu. Ta informacja bardzo cieszy, bo musimy wychowywać swoich elbląskich zawodników, którzy będą nas reprezentować na różnych arenach sportowych, na to liczymy. To sama przyjemność wspierać kluby z taką tradycją i zależy nam, by ją odbudowywać. To jest bardzo ważne, tak jak w każdej rodzinie, nie tylko tej sportowej, sięgając do korzeni czujemy się silni i mocni, mamy mocne podstawy.
      

 


       Podczas uroczystych obchodów statuetkami uhonorowano różnych działaczy klubu, jego sponsorów i zawodników. Honorowymi członkami klubu zostali: Piotr Wadecki, Józef Pyka oraz Tadeusz Piasecki.
       – Trenowałem wiele dyscyplin sportowych, między innymi lekkoatletykę, jednak to tenis stołowy wziął górę – opowiadał ze wzruszeniem Tadeusz Piasecki, wielokrotny reprezentant klubu w tenisie stołowym, ubiegłoroczny Mistrz Polski Weteranów w grze deblowej. – To najpiękniejsza dyscyplina na świecie, można powiedzieć, bardzo szlachetna, nie robi nikomu krzywdy, lecz wyrabia sprawność oraz refleks, a także „dobre oko” i służy długowieczności.
      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Co tam robi TW Rambo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca(2012-06-24)
 • Rambo odpracowuje swoje grzechy, podobno jest rzecznikiem, jaki rzecznik taki klub
 • A kto to jest rambo;-) nie twoja sprawa bambo;-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_12610(2012-06-24)
 • gratulacje
 • gratulacje
 • gratulacje
 • gratuluję że klub nie updł i ma wspaniały zarząd
 • Rambo bambo niema znaczenia ważne że coś się dzieje w naszym mieście gratulacje dla zarządu i zawodników
 • nowaczyk ciężko patrzeć na twoją spasiony globus sowicie jesteś opłacany z naszych ciężko płaconych haraczy (podatków)
 • Szanowny Panie Prezydencie a co Pan powie na temat dzisiejszego, ustawionego konkursu na dyrektora sp18? Obecna Pani dyrektor, ,poległa"Osoba przygotowana merytorycznie na 6,wspaniały menager, osoba, która podniosła szkołę z ruin głebokiego socjalizmu. I uwaga najlepsze:kontrkandydatka, ,pechowej"pani dyrektor, nauczycielka przyrody z sp1 i koleżanka dyrektora departamentu(pan Soja). Członkiem komisji był pracownik kuratorium oświaty, który na następny dzień też staje do konkursu na dyrektora innej placówki, więc był zależny od przewodniczącego komisji(Soja). Sorki ale pachnie mi to kiblem i to za nasze pieniądze. Ty głosuj na mojego człowieka a ja jutro poprę ciebie. W środowisku nauczucielskim na dzień przed konkursem było głośno o wolnym wakacie od 1 września na nauczyciela przyrody w sp 1.Wygrany kandydat uczy przyrody w tej szkole, więc, ,ktoś'' wiedział, że wygra. W komisji konkursowe zasiadają pracownicy kuratorium oświaty, którzy również startują w innych konkursach na dyrektorów placówek i czworo te konkursy wygrało. Panie Prezydencie będzie gorąco i to nie dlatego, że idzie lipiec. Rada rodziców i grono pedagogiczne poruszy niebo i ziemię by unieważnic ten blamaż. To jest sprawa dla CBA I prokuratury. To jest jeden wielki skandal. NIECH ŻYJE DEMOKRACJA I SIŁA WOLNYCH MEDIÓW.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  demokracja(2012-06-28)
Reklama