UWAGA!

Piekarczyk pobiegnie z mistrzem Polski

 
Elbląg, Piekarczyk pobiegnie z mistrzem Polski

Już tylko godziny dzielą nas od startu VI Elbląskiego Biegu Ulicznego Piekarczyka na dystansie 10 kilometrów. Swój udział w największej biegowej imprezie w naszym mieście zapowiedział wielokrotny reprezentant kraju i mistrz Polski w maratonie Radosław Dudycz.

Bieg Piekarczyka, którego organizatorami są Urząd Miejski w Elblągu i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, jest coraz bardziej rozpoznawalną imprezą nie tylko w Elblągu, ale i całym kraju. Ciekawa i przyjazna trasa, coraz lepsi zawodnicy, cenne nagrody i organizacja na wysokim poziomie - to tylko niektóre czynniki, jakie wpływają na ogólną ocenę biegu. W tym roku zapowiada się rekordowa frekwencja, a swój udział w imprezie zapowiedział jeden z najlepszych biegaczy w naszym kraju Radosław Dudycz.
       - Na dwa dni przed biegiem możemy powiedzieć, że wszystko jest już zapięte na ostatni guzik - informuje Marek Kucharczyk, specjalista ds. Marketingu i Reklamy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Na liście startowej znajduje się już ponad czterysta nazwisk, tak więc ubiegłoroczny rekord na pewno zostanie pobity. Impreza, z roku na rok, staje się coraz bardziej prestiżowa, zaczynają nas odwiedzać coraz to lepsi zawodnicy, nie tylko z Polski ale i zagranicy. W tym roku swój udział w zawodach zapowiedział Radosław Dudycz, dwukrotny mistrz Polski w Maratonie. Zawodnik KS TEAM RUN Gdańsk wprawdzie walczy z przeziębieniem, ale zapowiedział że zrobi wszystko by pobiec razem z Piekarczykiem.
       Atrakcyjnie prezentuje się także trasa tegorocznego biegu. Zawodnicy będą mieli do pokonania dwie pętle o łącznej długości 10 kilometrów. Start do biegu głównego zaplanowano na godz. 12. Zawodnicy ruszą ze Starego Rynku, spod Bramy Targowej, natomiast meta znajdować się będzie na Bulwarze Zygmunta Augusta. Trasa biegu prowadzi ulicami Elbląga. Uzyskała także atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, co jest ważne nie tylko dla organizatorów, ale głównie dla uczestników.
       - Atest PZLA to gwarancja, że trasa jest dokładnie wymierzona i uzyskany na niej rezultat będzie precyzyjny i wiarygodny - dodaje Marek Kucharczyk. - Dzięki atestowi, wyniki uzyskiwane podczas biegu mogą być uznawane jako oficjalne, łącznie z rekordem Polski czy Świata. Tym samym dokonaliśmy kolejnego kroku, ku jeszcze lepszemu przygotowaniu cyklicznie organizowanej imprezy sportowej w naszym mieście.
       Ciekawie prezentują się także nagrody dla najlepszych biegaczy. Sześciu pierwszych zawodników i sześć pierwszych zawodniczek w klasyfikacji generalnej otrzyma nagrody pieniężne od 1 tys. złotych dla zwycięzcy do 100 zł za miejsce szóste. Dodatkowo pierwszych trzech zawodników i pierwsze trzy zawodniczki w każdej kategorii wiekowej otrzyma statuetki, natomiast nagrody rzeczowe zostaną rozlosowane wśród wszystkich uczestników. Ponadto każdy, kto ukończy bieg otrzyma okolicznościowy medal, a do najlepszego elblążanina trafi Rower Elbląg Turbo.
       Na uczestników biegu, ale także kibiców, czeka także sporo dodatkowych atrakcji. Biegi towarzyszące dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, Marsz Nordic Walking, strefa dziecięca, pokaz zumby, wspólna rozgrzewka, wystawa sprzętu sportowego czy pokaz masażu - to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowano na 29 czerwca.
       - Chcemy by ten dzień był naszym wspólnym świętem, zarówno dla sportowców jak i kibiców - twierdzi Krzysztof Fedak, z Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Z myślą o najmłodszych przygotowaliśmy specjalną strefę, w której dzieci będą mogły m.in. bezpłatnie skorzystać ze zjeżdżalni, pobawić się w basenie z kulkami czy poskakać na trampolinie. Zatem każdy, kto tego dnia odwiedzi Elbląg, na pewno znajdzie coś dla siebie.
       Przypomnijmy, że chętni do udziału w biegu, mogą zgłaszać się jeszcze w dniu zawodów w godz. od 9.00 do 11.00 w biurze imprezy, które usytuowane zostanie na Bulwarze Zygmunta Augusta, nieopodal mety biegu.
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama