UWAGA!

Pieniądze na sport podzielone

 Elbląg, Klub EKS Start otrzymał 555 tys. zł na szkolenie sportowe
Klub EKS Start otrzymał 555 tys. zł na szkolenie sportowe (fot. Anna Dembińska, arch. PortEl.pl)

1,2 mln zł na szkolenie sportowe w różnych dyscyplinach, 610 tys. zł na szkolenie sportowe młodzieży i 45 tys. zł na sport niepełnosprawnych. Tyle elbląski ratusz przeznaczył na wsparcie elbląskich sportowców. Jak rozdzielił te pieniądze?

Już od początku roku elbląskie kluby sportowe wiedzą na jakie pieniądze, pochodzące z miejskiej kasy, mogą liczyć. Zgodnie z przewidywaniami sumy, o jakie wnioskowały kluby, były niższe.  
       Najwięcej miejskich pieniędzy otrzymał EKS Start (Superliga piłkarek ręcznych) – 555 tys. zł na szkolenie sportowe (wnioskował o 756 tys. zł). Drugi z elbląskich klubów szczypiorniaka – Meble Wójcik na szkolenie seniorów nie dostał nic (z wnioskowanych 500 tys. zł). Jest to związane z przepisami prawa, które uniemożliwiają miastu wspieranie spółki sportowej, a taką formę organizacyjną ma klub. Na szkolenie młodzieży ratusz dał 4 tys. zł (z wnioskowanych 11 tys. zł)
       Olimpia Elbląg na szkolenie sportowe dostanie 400 tys. (z wnioskowanych 600 tys. zł) plus 120 tys. zł (z wnioskowanych 300 tys. zł). Lokalny rywal żółto-biało-niebieskich – Concordia otrzyma 90 tys. (z wnioskowanych 154 tys. zł) zł na szkolenie seniorów i 60 tys. zł (z wnioskowanych 117 tys. zł) na szkolenie młodzieży. Za miejskie pieniądze piłkarzy będzie szkolić KKS Hanza Elbląg – 5 tys zł (wniosek 10,3 tys. zł), który nie otrzymał środków na szkolenie młodzieży (wnioskował o 14,5 tys. zł). Elbląska Szkółka Piłkarska dostała 6 tys. zł na szkolenie młodzieży (z wnioskowanych prawie 33 tys. zł).
       Olimpia i Start mają powody do zadowolenia – dostały z miasta więcej pieniędzy niż w roku 2017. Na mniejsze środki finansowe może w tym roku liczyć Concordia Elbląg, która w 2017 roku spadła do IV ligi. Warto jednak zwrócić uwagę, że kwota na szkolenie młodych piłkarzy się nie zmieniła.
       115 tys zł (z wnioskowanych 235 tys. zł) na szkolenie młodzieży dostanie MKS Truso i jest to największa dotacja na sportowe szkolenie młodych sportowców. Na treningi seniorów Truso dodatkowo otrzyma 65 tys. zł. Drugą pod względem wielkości dotację na szkolenie młodzieży dostanie KS Orzeł – 95 tys. zł (z w wnioskowanych 165 tys. zł).
       O miejskie pieniądze na wsparcie szkolenia sportowego ubiegało się 12 klubów, które w sumie wystąpiły o 2,3 mln zł. Jak urzędnicy podzielili pieniądze można zobaczyć pod tym linkiem. Na granty dot. szkolenia młodzieży wystąpiły 32 kluby, które chciały pozyskać 1,7 mln zł. Wyniki można znaleźć tutaj. O wsparcie na sport niepełnosprawnych wystąpiły trzy kluby na sumę 62 tys. zł. Komu ratusz przyznał pieniądze? To można sprawdzić pod tym linkiem. 
       W przypadku sportu niepełnosprawnych najwięcej pieniędzy dostał IKS Atak – 38 tys. zł (wnioskował o 45 tys. zł).
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A dlaczego nie płyną pieniądze do Elbląga z tego tzw bagiennego województwa. To kpina i żenada. Jak na olsztyn i mazury kasa płynie szybko na sport i na nowe obiekty sportowe też.
 • Concordia nie powinna dostać ANI GROSZA za tak niską ligę.
 • Pieniądze powinni dostać jedynie kluby sportowe grające w najwyższych ligach - do II ligi wyłącznie, a nie 4 liga Concordia. A ile kluby sportowe płacą za obiekty miejskie z których korzystają, czy to nie jest czasami ukryta dotacja p. Wróblewski?
 • A co to ta hanza, Kolejowy Klub Sportowy w Elblążkowie? Pierwsze słyszę? ?????
 • Pieniądze powinny być tylko i wyłącznie na Start, piłkarzyki (Concordia i Olimpia) wszelkiej maści do roboty np. do Wójcika albo jak spadnie śnieg do odśnieżania i tyle w temacie !!!
 • start=ciamajdy
 • A może ten kolejowy to Hansa Rosktok? Klollegen-Club-Sport Elbing? Tylko co to ma wspólnego z Elblągiem (teraźniejszym) masakra.
 • Jakie miasto taki przydział kasy i tyle w temacie.
 • Według mnie pieniądze na sport w mieście powinny otrzymywać wyłącznie kluby zajmujące się szkoleniem młodzieży. Kryterium powinno być takie że warunkiem otrzymania dotacji jest brak drużyny seniorów!!. Za dużo nierobów zrobiło sobie z tego sposób na życie. Nic nie reprezentują a biorą pieniądze niby na jakąś promocje. Co my niby z tego mamy ??. Ludzie w Polsce nawet nie wiedzą gdzie leży Elbląg. Co do konkursu to przecież wiadomo, że zawsze jakiś klub dostanie nie wiadomo dlaczego i nie dostanie też nie wiadomo dlaczego. Zawsze będzie niesprawiedliwość. W konkursie są kryteria przyznania dotacji, ale umówmy się to jest jakaś kompletna utopia naciągnięta pod konkretnie kluby. Jak pieniądze będą tylko na młodzież to przynajmniej będziemy mieli zdrowsze społeczeństwo.
 • To jest nie fer góra Chrobrego w ubiegłym roku 200 tys a w tym nic ?
 • A niby dlaczego prywatna Góra Chrobrego ma dostac dofinansowanie? na co? i za co? kpina, Górę oddać miastu skoro się ktoś przeliczył a nie dokładać z miejskiej kasy
 • Standardowy podział kasy i obcinka wnioskowanego budżetu poszczególnych klubów. Widać jakiś 10% progres dla Startu chociaż wiadomo o jaki budżet wnioskowano. Tam jest top i walka o podium a nie Concordię i inne wynalazki. Wójcik swoje dostanie podobnie jak w 2017 z przetargu na promocję miasta Elbląg poprzez reprezentowanie regionu w klasie rozgrywek Superliga. Tutaj dla spółki akcyjnej nie mogą przyznać grosza.
Reklama