Pierwsza szansa na utrzymanie II ligi stracona (piłka siatkowa)

Elbląg, Pierwsza szansa na utrzymanie II ligi stracona (piłka siatkowa)
(fot. AD)

Siatkarki elbląskiego E. Leclerc Orzeł nie wykorzystały szansy na doprowadzenie do remisu w meczach z ŁKS UKS 179 Łódź o utrzymanie się w II lidze. W sobotę przegrały trzeci pojedynek i tym samym straciły pierwszą szansę na uniknięcie degradacji. Zobacz fotoreportaż.

Drugoligowe siatkarki elbląskiego E. Leclerc Orzeł, po dwóch przegranych meczach na wyjeździe z ŁKS UKS 179 w Łodzi, miały szanse na doprowadzenie do remisu w tej rywalizacji na własnym boisku. Z takim planem elblążanki przystąpiły do pierwszego spotkania i pomimo ambitnej postawy nie dały rady solidnie grającym w obronie i ataku łodziankom. W efekcie do czwartego pojedynku nie doszło.
       Po dwóch przegranych setach, elblążanki potrafiły się odbudować, rozstrzygnęły na swoją korzyść dwie kolejne partie, by w tie-breaku ponownie oddać inicjatywę siatkarkom ŁKS. Przegrały mecz 2:3 w setach 23:25, 11:25, 25:19, 25:14 i 7:15. Trzecie zwycięstwo ŁKS-u zapewniło tej drużynie II ligowy byt na kolejny sezon.
       Elblążanki mają jeszcze szanse na uniknięcie degradacji, pod warunkiem korzystnego bilansu zwycięstw w meczach z AZS BTPS Białystok. Pierwsze dwa pojedynki między tymi zespołami rozegrane zostaną w dniach 13 i 14 marca w Elblągu.