UWAGA!

Pierwsze takie regaty na rzece Elbląg

 Elbląg, Pierwsze takie regaty na rzece Elbląg
Fot. Urząd Miejski w Elblągu

Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatniego wyścigu. W niedzielę (26.09) na rzece Elbląg rozegrano pierwsze regaty modeli łodzi jachtowych RC, czyli sterowanych radiem.

„Pierwsze elbląskie regaty modeli żaglówek na rzece Elbląg” to nazwa projektu, który jest realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020/2021 Miasta Elbląg. O tym, jak wygląda rywalizacja modeli żaglówek RC na rzece Elbląg, można było się przekonać w niedzielę, 26 września. Podczas niedzielnych wyścigów rozegrano trzy wyścigi. Klasyfikację regat wygrał Tomasz Krawcewicz, który w dwóch pierwszych wyścigach zajął drugie miejsce, a wyścig nr 3 ukończył na trzeciej pozycji. Kolejne miejsca na podium zajęli: Tomasz Szuszkiewicz i Mariusz Przebieg.

  Elbląg, Pierwsze takie regaty na rzece Elbląg
Fot. Urząd Miejski w Elblągu

Celem projektu jest również stworzenie grupy dzieci i młodzieży, która będzie uczestniczyła w szkoleniu żeglarskim z wykorzystaniem modeli jachtów żaglowych RC. Jak przekonują autorzy projektu, szkolenie na modelach jest doskonałym wstępem do zapoznania młodzieży z podstawami żeglarstwa. Na potrzeby realizacji projektu jest dziesięć modeli żaglówek RC, które mają po 100 cm długości i prawie 200 cm wysokości. Żaglówka jest łatwa w obsłudze i manewrowaniu. Dzięki kontrolerowi użytkownik reguluje ustawienie żagli, a także operuje sterem.

Zajęcia będą prowadzili Tomasz Bartnicki (nauczyciel I LO, jachtowy sternik morski, instruktor żeglarstwa) oraz Tomasz Szuszkiewicz (konsultant ds. wychowania fizycznego WMODN w Elblągu, jachtowy sternik morski, instruktor żeglarstwa). Szkolenie będzie się odbywało przy współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym Horyzont działającym przy I Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu.

- Szkolenie na modelach jest tańszą formą tradycyjnego szkolenia żeglarskiego. Efektem zadania będzie uzyskanie podstawowej wiedzy teoretycznej i praktycznej z żeglarstwa i zainteresowanie młodzieży szkolnej tą dziedziną sportu – wyjaśnia Tomasz Bartnicki. - Zainteresowani szkoleniem mogą kontaktować się ze mną już od nr tel. 600-085-789 – dodaje.

Łukasz Mierzejewski Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama