Pierwszy sparring Concordii (piłka nożna)

Przygotowująca się do nowego sezonu w III lidze Concordia Elbląg rozegrała pierwszy mecz kontrolny. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Malborku podopieczni Lecha Strembskiego ulegli 1:2 czwartoligowej Olimpii Sztum. Bramkę dla pomarańczowo-czarnych zdobył Sebastian Gryka.

Skład Concordii daleki był od optymalnego, z różnych przyczyn w Malborku nie mogli zagrać Daniel Ciesielski, Dariusz Brzyski i Michał Tomczyk. Pomimo tego, początek spotkania należał do ekipy z Elbląga, która sprawiała lepsze wrażenie. W 30. minucie po dwójkowej akcji Mariusza Włodarczyka i Sebastiana Gryki elblążanie objęli prowadzenie, snajper Concordii pokonał doświadczonego Tadeusza Świderskiego uderzeniem z 15 metra. Po zdobyciu bramki Concordia miała jeszcze dwie dogodne sytuacje, ale żadnej z nich nie potrafiła wykorzystać, za każdym razem obronną ręką wychodził z opresji doświadczony golkiper ze Sztumu.
       W drugiej odsłonie gra Concordii nieco „posypała” się, z uwagi na fakt, że trener Strembski desygnował do gry dziewięciu młodzieżowców, w tym dwóch testowanych graczy – Mateusza Dolnego (Orzeł Trąbki Wielkie, temu zawodnikowi sztab Concordii przyglądał się uważnie już w przerwie zimowej, wydawało się, że wówczas dołączy do ekipy z Krakusa – przyp. BAR) oraz Mateusza Wiecha (19 lat, obrońca, Lechia Gdańsk ME). Odmłodzony skład nie zdołał utrzymać korzystnego wyniku, w ostatnich minutach spotkania dał sobie wbić dwa gole i w efekcie przegrał. Do remisu doprowadził Sławomir Korda, a na 2:1 dla sztumian podwyższył Piotr Strąk, który skierował piłkę do pustej bramki.

Olimpia Sztum - Concordia Elbląg 2:1 (0:1)
       0:1 — Gryka (30.), 1:1 — Strąk (85.), 2:1 — Korda (88.)
       Olimpia Sztum: Świderski (46. Tymoszuk) – A. Hadrysiak (46. Podbereźny), M. Hadrysiak, Korda, Kępka (58. A. Hadrysiak), W. Pliszka, Honory, Neumann (46. G. Pliszka), Pluta (58. Zyska), Krupa (57. Strąk), Olszewski
       Concordia: Kowalski (46. Kopka) — Zielonka, Lepczak, Wielgat (46. Masztaler), Sielezin (46. Wiech), Machiński (46. Szmydt), Florek (46. Bogdanowicz), Wiercioch (46. Rogowski), Włodarczyk (46. Borycki)