UWAGA!

Pierwszy start (lekka atletyka)

Dobry początek sezonu - tak o pierwszym w tym roku występie na otwartym stadionie mówi Marianna Biskup, najlepsza w Europie w gronie weteranów specjalistka w skoku w dal i trójskoku. Elbląska lekkoatletka skoczyła w dal 5,53 m - to nadal najlepszy wynik w naszym województwie we wszystkich kategoriach wiekowych.

Marianna Biskup po raz pierwszy w karierze wystąpiła wspólnie z niepełnosprawnymi lekkoatletami z IKS Atak. Okazją do tego był na rozegrany na obiektach gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu Mityng Integracyjny.
     - Oddałam serię sześciu skoków, wszystkie powyżej 5,40 m a jeden na odległość 5,53 m. To obiecujący początek startów w sezonie letnim - mówi Marianna Biskup. - Skorzystałam z możliwości sprawdzenia się w tych zawodach, bo moim problemem jest zbyt mała ilość występów.
     W tym roku weterani spotkają się na mistrzostwach Polski (1-2 lipca w Toruniu) i we wrześniu na Pucharze Bałtyku. A już 19 lipca w Poznaniu rozpoczną się Mistrzostwa Europy Weteranów, w których elblążanka bronić będzie barw Polski. Warto przypomnieć, że Marianna Biskup jest aktualną mistrzynią Europy w trójskoku i wicemistrzynią w skoku w dal.
     - Czasu do najważniejszych dla mnie zawodów jest niedużo. Prawdziwą formę można sprawdzić tylko w realnych warunkach lekkoatletycznego stadionu z rywalami. Ja, niestety, nie bardzo gdzie mam się sprawdzać - z żalem stwierdza „Złota Marynia”.
     Problem są też sprawy finansowe, dlatego miło by było, gdyby jacyś sympatycy lekkiej atletyki zechcieli wesprzeć występy naszej eksportowej zawodniczki.
     Wyniki niepełnosprawnych lekkoatletów IKS Atak z Mityngu Integracyjnego podamy niebawem.
     
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama