UWAGA!

Piłkarki Elwo Etna na fali (futsal)

Elbląg, Piłkarki Elwo Etna na fali (futsal)
(fot. PS)

Niezbyt gościnne okazały się piłkarki Elbląskiego Towarzystwa Promocji Futsalu dla zespołu GKS Cartusia Kartuzy.

W swoim debiucie przed elbląską publicznością (wcześniejsze dwa mecze z juniorkami 11:0, oraz seniorkami 9:9 TKKF Checz Gdynia odbyły się bez udziału publiczności) rozgromiły rywalki 7:2. Mecz toczył się pod dyktando elblążanek, które pokazały wiele ciekawych zagrań i udowodniły, że w swoim mieście są bardzo wymagającym rywalem.
       Mając w pamięci minimalną porażkę z kartuskim zespołem w grudniowym turnieju w Malborku, piłkarki Elwo Etna bardzo skoncentrowane rozpoczęły niedzielną potyczkę. Grając pressingiem na całym boisku, dość szybko osiągnęły przewagę, a festiwal strzelecki rozpoczęła najmłodsza w zespole 12-letnia Dorotka Proch, przepięknie lobując bramkarkę Cartusi. Do gola Doroty celne trafienia dołożyły: Marta Sitkowska (2), Katarzyna Kazimierczyk, Pamela Chyła, Natalia Skierkowska oraz kapitan drużyny Katarzyna Czarnecka. Piłkarki z Kartuz zdołały odpowiedzieć tylko dwoma bramkami i pogrom stał się faktem.
       – Cieszy zwycięstwo jak również realizacja założeń taktycznych przez cały zespół – podsumował spotkanie trener elblążanek Piotr Sieńczak. – Widać jednak również sporo mankamentów, nad którymi będziemy musieli popracować. Ale ogólnie zespół z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej i stać go na odnoszenie sukcesów.
       – W dalszym ciągu uważam że te dziewczyny są skazane na sukces i wierzę, że do jesieni uda się nakłonić do współpracy grono sponsorów, dzięki którym zespół będzie mógł uczestniczyć w rozgrywkach Ogólnopolskiej Ligi Futsalu – mówi menager Zbigniew Urbaniak. - Umiejętnościami technicznymi nasze piłkarki przewyższają większość drużyn, musimy tylko stworzyć z nich dobrze rozumiejący się kolektyw.
      
       Skład Elwo Etna: Małgorzata Gawryołek, Karolina Wegner, Dorota Proch, Marlena Zaleszczenko, Justyna Jurkowska, Marta Sitkowska, Julia Jaworska, Pamela Chyła, Natalia Skierkowska, Katarzyna Czarnecka, Katarzyna Kazimierczyk, Magdalena Ciszak. Trener Piotr Sieńczak, menager Zbigniew Urbaniak.
      
      
Zbigniew Urbaniak
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama