UWAGA!

Plan przygotowań Olimpii (piłka nożna)

Elbląg, Trener Olimpii Zbigniew Kieżun (z lewej) i prof. Zbigniew Jastrzębski
Trener Olimpii Zbigniew Kieżun (z lewej) i prof. Zbigniew Jastrzębski (fot. BAR).

Choć rozgrywki trzeciej ligi zakończyły się prawie miesiąc temu, piłkarze elbląskiej Olimpii nie udali się jeszcze na urlopy. Elblążanie znajdują się w okresie tzw. roztrenowania, rozgrywają mecze kontrolne, a we wtorek przeszli specjalistyczne badania fizjologiczne w Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku.

Podczas kilkugodzinnych badań przeprowadzonych pod okiem byłego fizjologa reprezentacji Polski (w czasie mistrzostw świata w Niemczech) prof. Zbigniewa Jastrzębskiego, główny nacisk położony był na poznanie cech motorycznych i wytrzymałościowych poszczególnych zawodników. Po zakończeniu testów opiekun Olimpii powiedział, że po zapoznaniu się z ostatecznymi wynikami testów będzie mógł zindywidualizować obciążenia treningowe, dostosować je do możliwości każdego z piłkarzy. Ponowne badania trener Kieżun zaplanował po obozie przygotowawczym w lutym przyszłego roku.
     
     Sparingi
     W minioną sobotę Olimpia w meczu kontrolnym zmierzyła się z czwartoligową Zatoką Braniewo. Trzecioligowcy gładko ograli gości 5:1, a łupem bramkowym podzielili się Krzysztof Wierzba, Wiesław Korzeb, Tomasz Sambor, Marcin Sierechan i Grzegorz Miller. W meczu tym, oprócz kilku młodzieżowców elbląskiego klubu, testowanych było dwóch piłkarzy - Łukasz Paulewicz (Cartusia Kartuzy) i Łukasz Godlewski (Rodło Kwidzyn). Paulewicz nie zachwycił i od razu mu podziękowano, natomiast Godlewski zagra w kolejnym sparingu - w piątek 1 grudnia o godz. 12 w Pasłęku z liderem IV ligi warmińsko-mazurskiej OKS 1945 Olsztyn. Być może w tym spotkaniu sprawdzany będzie 20-letni bramkarz Legii Warszawa (ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w trzecioligowym Ruchu Wysokie Mazowieckie) Kamil Ryłka.
     
     Zarówno spotkanie z Zatoką, jak i najbliższy mecz z OKS-em to dla nowego szkoleniowca Olimpii Zbigniewa Kieżuna (po grze z braniewianami podpisał półtoraroczny kontrakt z Olimpią) okazja do bliższego przyjrzenia się swoim nowym podopiecznym. Piątkowy sparing będzie ostatnim meczem Olimpii w 2006 r., dzień później zawodnicy udadzą się na urlop, a na pierwszych zajęciach w nowym roku spotkają się 15 stycznia. Po mniej więcej dziesięciu dniach ćwiczeń zaplanowane jest rozegrania pierwszego sparingu, przeciwnik nie jest jeszcze znany, ale będzie to zapewne któraś z czwartoligowych drużyn, być może Huragan Morąg. Po tym meczu olimpijczycy udadzą się na kilkudniowy obóz przygotowawczy.
     
     Wstępny plan przygotowań Olimpii:
     
     02.12.2006 - 15.01.2007 - przerwa zimowa
     15-26.01.2006 - zajęcia na własnych obiektach
     27.01 - sparing (IV liga)
     28.01 - 03.02 - zgrupowanie
     03.02 - sparing (IV liga)
     04.02 - badania fizjologiczne (AWF Gdańsk)
     10.02 - sparing (Lechia Gdańsk?)
     17.02 - sparing (Arka Gdynia?)
     24.02 - sparing
     03.03 - sparing
     10.03 - sparing
     17.03 - sparing
     24.03 - pierwszy mecz mistrzowski z MGKS Kozienice.
     
     
BAR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama