UWAGA!

Plażowy debiut w Europie (piłka ręczna)

W niemieckim Cuxharen zakończyły się V mistrzostwa Europy w plażowej piłce ręcznej. Zadebiutowała w nich męska reprezentacja Polski, której trzon stanowili zdobywcy Pucharu Polski, zawodnicy elbląskiego Techtransu Darad. Polacy zajęli 15. miejsce w mistrzowskim turnieju.

Mistrzostwo Europy zdobyła reprezentacja Hiszpanii, z którą Polska grała w eliminacyjnych rozgrywkach grupowych. Hiszpanie byli zdecydowanie lepsi w dwóch częściach spotkania. Wygrali pierwszą 26:17 i drugą 26:20, a cały mecz 2:0.
     Polska reprezentacja zanotowała dwa zwycięstwa - nad Bułgarią i Grecją, co dało jej przedostatnią lokatę w turnieju. Skład naszej reprezentacji tworzyło trzech zawodników z Opola, dwóch z Inowrocławia, jeden z Kielc i czterech z Elbląga. Elblążanie: Maciej Borsukowicz, Łukasz Marzec, Filip Korzeniowski i Paweł Paździocha to piłkarze ręczni Techtransu Darad. Obowiązki trenera i kierownika reprezentacji pełnił Maciej Borsukowicz.
     - W Polsce dopiero raczkujemy w tej dyscyplinie sportu - mówi Borsukowicz. - Hiszpanie, którzy zdobyli mistrzostwo Europy, w sezonie rozgrywają ponad 80 spotkań z różnymi drużynami. My w Polsce do tej pory nie mieliśmy takich konfrontacji. W Niemczech byliśmy chwaleni za ambicję i poprawę stylu gry z meczu na mecz. To oznacza, że mamy braki w doświadczeniu i ułożeniu gry. Za dwa lata kolejne mistrzostwa Europy. Jest czas na budowę polskiej reprezentacji w plażowej piłce ręcznej na solidnych postawach - podkreśla Maciej Borsukowicz.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Brawo chłopaki i nie martwcie się . Z roku na rok będzie coraz lepiej. Moim zdaniem (skromnym ) to i tak zajęliście nienajgorsze miejsce! Jeśli chodzi o ilość wygranych meczy to wypadliście o wiele lepiej niż reprezentacja Polski w piłce nożnej na MŚ, a tam przecież pompowane są wielkie pieniądze. Tak więc brawo i , życzę wytrwlości!
  • Ale reprezentacja HA,HA,HA. A w jakim jest gazie uuuuułłłłąąąą
Reklama