UWAGA!

Po feriach Kalbar płatny

 Elbląg, Po feriach Kalbar płatny
(fot. AD, archiwum portEl.pl)

Za korzystanie z toru łyżwiarskiego Kalbar przy ul. Agrykola po feriach trzeba będzie już płacić, będzie również czynna wypożyczalnia łyżew. Z jakimi kosztami muszą się liczyć mieszkańcy? O tym mówi najnowsze zarządzenie prezydenta Elbląga.

Tor łyżwiarski Kalbar został oddany do użytku na początku grudnia. Nadal można z niego korzystać bezpłatnie, ale zmieni się to po feriach. 5 lutego wejdzie w życie znowelizowane zarządzenie prezydenta, które określa dokładnie, za co i ile trzeba zapłacić, gdy korzystamy z miejskich obiektów sportowych.
       Z zarządzenia wynika, że bilet wstępu na tor łyżwiarski Kalbar będzie kosztował 9 zł (normalny) i 6 złotych (ulgowy). To tyle samo, ile wynosi wstęp na lodowisku Helena, za to czas jazdy na Kalbarze wynosi aż 90 minut (50 minut na lodowisku Helena). Co ciekawe, latem – gdy przy Agrykola będzie funkcjonował tor wrotkarski – elblążanie za korzystanie z obiektu nie będą płacić, ale mieszkańcy innych miejscowości już tak: 9 zł (bilet normalny) i 6 zł (ulgowy) za 90 minut.
       Wraz z uruchomieniem odpłatności za korzystania z toru czynna ma być również wypożyczalnia łyżew. Będzie nią administrował KS „Orzeł”, a cennik za wypożyczenie ma być taki sam jak na lodowisku Helena (6 zł za jedno wypożyczenie na 90 minut).
       Przypomnijmy, że elbląskie szkoły i kluby sportowe są zwolnione z opłat za korzystanie z miejskich obiektów sportowych.
      
       Szczegółowy cennik za korzystanie z miejskich obiektów sportowych znajdziecie tutaj
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama