UWAGA!

Po Frydmanie czas na Górzno (triathlon)

Pełnia sezonu w triathlonie, bo w każdy weekend sierpnia rozgrywane są zawody rangi mistrzowskiej. Startują w nich reprezentanci elbląskiego MKS Truso i są widoczni w klasyfikacjach generalnych.

W pierwszych dniach sierpnia w Krakowie zakończyła się XV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży „Małopolska 2009”. Wśród zawodników reprezentujących barwy Warmii i Mazur uczestniczyła, wyłoniona w eliminacjach, trójka triathlonistów z dwóch klubów województwa. Rywalizowali oni we Frydmanie, mając do pokonania z jednego startu dystanse 600 m pływaniem, 15 km jazdy na rowerze i biegiem 3 km.
       W zawodach uczestniczyli reprezentanci z 25 klubów z 9 województw. Na finiszu triumfowali reprezentanci województwa wielkopolskiego, a z reprezentantów naszego województwa na 19. miejscu zawody ukończył Damian Tomaszewicz z Truso, 20. był Wojciech Kosiński z Polks Szczytno, a 30.Oskar Iszoro z MKS Truso. W klasyfikacji klubowej MKS Truso uplasowało się na 13. miejscu z dorobkiem 5 punktów, a Polks Szczytno na 17. miejscu - 3 pkt. W rankingu województw Warmia i Mazury zajęły szóste miejsce.
       W sobotę 8 sierpnia ekipa triathlonistów z MKS Truso pod wodzą trenera Bogusława Tołwińskiego weźmie udział w Mistrzostwach Polski na dystansie olimpijskim w Górznie. Zawodnicy wystartują z plaży miejskiej i w pierwszej fazie będą mieli do pokonania dystans 1500 m pływaniem na trasie dwóch pętli po trójkącie. Następnie wsiądą na rowery, na których będą mieli do przejechania cztery pętle po 11 km, co z 600-metrowym dojazdem da 44,6 km, po czym przebiegną dystans 6 pętli po 1,8 km i zakończą rywalizację na mecie rynku w Górznie.
       Trzymamy kciuki!
      
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama