UWAGA!

Po tygodniu zimowych ferii na Karowej

Elbląg, Po tygodniu zimowych ferii na Karowej
(fot. Anna Dembińska)

Czas upływa szybko, minął już tydzień zimowych ferii. O dotychczas zorganizowanych imprezach na obiekcie MOSiR-u przy ul. Karowej, adresowanych do elbląskich dzieci i młodzieży rozmawialiśmy z Januszem Pająkiem, kierownikiem Działu Organizacji Imprez i Szkoleń MOSiR.

Już we wrześniu odbyliśmy spotkania z organizatorami zimowych ferii w mieście, w których uczestniczyły kierownictwa wydziałów edukacji i sportu Urzędu Miejskiego – mówi Janusz Pająk. – Była to forma konsultacji dotycząca form imprez sportowych i rekreacyjnych jakie zamierzaliśmy przygotować dla dzieci i młodzieży. Te ustalenia znalazły miejsce w realizowanym obecnie programie o roboczej nazwie „ Ferie na sportowo – bezpiecznie i zdrowo”. Z dużym zainteresowaniem przyjęta została przez młodzież „Akademia tenisa stołowego”. Po serii indywidualnych rywalizacji w minioną środę rozegrany został pierwszy feryjny turniej tenisa stołowego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W kategorii szkół podstawowych dziewcząt najlepsza okazała się Jola Gołębiewska, drugą lokatę wywalczyła Anna Grabowska, a trzecie miejsce zajęła Monika Butryn. Wśród chłopców zwyciężył Miłosz Rusoń, drugie miejsce przypadło Szymonowi Butryn, trzecie i czwarte miejsce przypadło braciom Rafałowi i Stefanowi Ponikiewskim. W kategorii szkół gimnazjalnych niepokonany był Mateusz Stęplewski, drugie miejsce wywalczył Oskar Eckert, trzecią lokatę zdobył Kamil Forysiak, a czwarte miejsce zajął Krystian Licznerski. Kolejny taki turniej odbędzie się w środę (3 lutego). Zgłoszenia przyjmujemy od godz. 9.30, a początek gier godz. 10.
       Co drugi dzień na tafli lodowiska rozgrywane są turnieje hokeja, w których uczestniczą drużyny złożone z dzieci reprezentujących grupy półkolonijne. Ta forma sportowej zabawy zyskała wielu sympatyków. Codziennie od godz. 11-13 z lodu korzystają grupy zorganizowane, a w tej formie rekreacji uczestniczy każdorazowo nawet po 150 osób. Inną formą spędzenia wolnego czasu są turnieje warcabów 100 polowych.

 

Obserwujemy uczestników zajęć i często zdarza się, że po rozegraniu meczu tenisa stołowego, młodzież uczestniczy w zabawach na lodowisku, by na koniec rozegrać partię warcabów. Nad przebiegiem tych wszystkich darmowych zajęć pieczę sprawują nasi instruktorzy. Dla najlepszych w konkursach mamy upominki w postaci słodyczy, staramy się także pozyskać sponsorów nagród rzeczowych. Podobny program będziemy realizowali w ostatnim tygodniu ferii. Nowością będzie turniej unihokeja zespołów dziewcząt i chłopców o tytuł najlepszej szkolnej reprezentacji Elbląga, który we wtorek (2 lutego) zostanie rozegrany w SP 12. Ilość drużyn jakie zgłosiły uczestnictwo gwarantuje sportowe emocje do godziny 15.
       Zbliżająca się Zimowa Olimpiada w Vancouver skłoniła nas do zorganizowania w czwartek (4 lutego) „Igrzysk lodowych” na naszym obiekcie. Dzieci i młodzież będzie miała okazję do sportowej rywalizacji w różnorodnych formach konkursów sprawnościowych, zabaw i zawodów. Obserwujemy, że pomimo braku wcześniejszych informacji w szkołach o możliwościach spędzenia wolnego czasu w naszym obiekcie, z dnia na dzień przybywa chętnych do uczestnictwa w naszych imprezach – stwierdza Janusz Pająk.
      

M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama