UWAGA!

Po zgrupowaniu w Słomczynie czas na Ostendę (wrotkarstwo szybkie)

Elbląg, Po zgrupowaniu w Słomczynie czas na Ostendę (wrotkarstwo szybkie)

W Słomczynie zakończyło się zgrupowanie 15 osobowe kadry narodowej wrotkarzy szybkich przed Torowymi i Ulicznymi Mistrzostwami Europy w belgijskiej Ostendzie. Na jedynym w kraju torze z pochyłymi wirażami trenowała piątka kadrowiczów z elbląskich klubów KS „Orzeł” i UKS „Viking”.

Przypominamy, że w gronie powołanych przez Ryszarda Białkowskiego, selekcjonera kadry narodowej, na mistrzostwa są elblążanie Daniel Mazurek, Artur Kisielewski, Mateusz Brydziński (Viking) oraz Piotr Sowa, Paweł Toruń (Orzeł). Przed wyjazdem do Belgii do Słomczyna dotarła wiadomość, o ogłoszonym przez Urząd Miasta przetargu na modernizację toru wrotkarskiego zlokalizowanego przy Szkole Podstawowej nr 12 w Elblągu. Korzystają z niego uczniowie szkoły, zawodniczki i zawodnicy elbląskich klubów prowadzących sekcje wrotkarskie. Tu także rozgrywane są zawody z udziałem wrotkarzy z północnej Polski.
       Cieszę się bardzo z tej decyzji – powiedział Ryszard Białkowski, trenujący na co dzień wrotkarzy elbląskiego „Vikinga”. – Zabiegaliśmy o remont kapitalny toru od kilku lat, bo próby łatania popękanej nawierzchni nie przynosiły oczekiwanych efektów. Tor uległ naturalnej degradacji, jego nierówna nawierzchnia powodowała upadki trenujących, a zwłaszcza uczestniczących w zawodach zawodniczek i zawodników. Ponadto na takiej nawierzchni szybko zużywały się rolki wrotkarzy, a to powodowało dodatkowe koszty. Myślę, że na tak pomyślną dla nas decyzję władz miasta wpłynęły bardzo dobre, tegoroczne wyniki na zawodach rangi mistrzowskiej wrotkarzy z elbląskich klubów. Sądzę, że lepsze warunki do uprawiania wrotkarstwa spowodują wzrost zainteresowania dyscypliną w Elblągu, a za decyzję w imieniu nas wszystkich z nią związanych dziękuję.
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama