UWAGA!

Pobiegli w Elblągu, a potem w Sztumie (biegi uliczne)

Elbląg, Robert Karaś, zwycięzca kategorii open w biegu „Przez dwa mosty”
Robert Karaś, zwycięzca kategorii open w biegu „Przez dwa mosty” (fot. M).

Start w elbląskim biegu „Przez dwa mosty” traktuję jako rozgrzewkę przed rozgrywanym także dzisiaj XIX Międzynarodowym Sztumskim Biegiem Solidarności - poinformował Robert Karaś, zwycięzca kategorii open na dystansie 1000 m. - W Truso trenuję triatlon, a udział w zawodach z biegaczami traktuję jako sprawdzian swoich możliwości. Ze zwycięstwa w Elblągu jestem zadowolony, w Sztumie będzie znacznie trudniej.

Prognozy Roberta Karasia zostały potwierdzone, bo w zorganizowanym w Sztumie z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i piątej rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej biegu ulicznym wystartowało ponad 700 uczestników. Podobnie jak w elbląskich biegach o Grand Prix po Bażantarni, w Sztumie na zróżnicowanych dystansach biegały dzieci i młodzież.
     Podajemy najlepsze wyniki najmłodszych i starszych uczestników zawodów z Elbląga: rocznik 2000-2001 - 9. Zuzanna Skórka z SP 6, w roczniku 1998-99 - 6. Eliza Jędrzejewska SP 8, a wśród gimnazjalistów - 19. Barbara Chudy.
     Bieg główny na dystansie 6600 m, w którym wystartowały 202 osoby, wygrał Władimir Timoszow z Ukrainy przed Montharem Behnari z Francji i Igorem Zaworonukiem z Białorusi. Bardzo dobrze zaprezentowali się elblążanie, plasując się w czołówkach kategorii wiekowych. W kategorii kobiet 40 lat na drugim miejscu była Aurelia Stołowska, która zwyciężyła w biegu „Przez dwa mosty” w Elblągu, a na trzecim Bożena Znarowska.
     W kategoriach wiekowych mężczyzn także elblążanie zajmowali czołowe miejsca: 18 lat - 5. Maciej Kosmala (Truso) i 6. Artur Kluczyk (Truso); 20 lat - 9. Robert Karaś (Truso); 40 lat - 2. Andrzej Stefańczyk (Maratończyk), 8. Jerzy Kowalski; 50 lat - 3. Krzysztof Kwiatkowski, 5. Wiesław Siółkowski ( Straż Pożarna Elbląg). Gratulujemy!
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama