UWAGA!

Początek sezonu (lekka atletyka)

Jak co roku, na przełomie kwietnia i maja nasi lekkoatleci rozpoczynają swoje pierwsze kontrolne starty. W tym roku mityng otwarcia sezonu odbył się w Olsztynie.

Dla większości z czterdziestoosobowej elbląskiej ekipy był to start-sprawdzian, po którym trenerzy mogą dokonać korekt w bezpośrednich przygotowaniach do głównych imprez sezonu. W tym
     roku chłód i silny wiatr przeszkodził, szczególnie biegaczom, w osiągnięciu bardzo dobrych rezultatów. - Niemniej w kategorii młodzików możemy pochwalić się trzema rekordami klubu – mówi trener Marianna Biskup.
     Córka pani Marianny, Aleksandra w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą pobiła rekordy ustanowione zresztą przez nią samą w ubiegłym roku. W rzucie dyskiem uzyskała wynik 29,67 m, a w pchnięciu kulą 10,27 m. Drugim rekordzistą okazał się także podopieczny Marianny Biskup Mateusz Lewandowski, który pchnął kulą na odległość 13,26 m. W rzucie dyskiem Mateusz ustanowił rekord życiowy – 42,90 m.
     Na uwagę zasługują także wyniki innych naszych młodzików. Barbara Serocka w skoku wzwyż uzyskała 155 cm, Karolina Buchholc na 1000 metrów - czas 3:17.28, a Anna Sawostianik na tym samym dystansie - 3:20.75. Fabian Słodownik pobiegł na 1000 m w czasie 2:53.98. Dobre wyniki uzyskali nasi zawodnicy także na krótszych dystansach. Na 300 m Pola Leszczyńska miała czas 47.06 sek., a Ilona Migdalska 47.57 sek. Natomiast na 100 m Monika Lewicka uzyskała czas 14.58 sek. Na dwóch dystansach wystartował jedynie Paweł Kowalewicz, uzyskując na 100 m czas 12.05 sek. i na 300 m - 40.75 sek.
     W zawodach wystartowali też juniorzy młodsi i juniorzy. Dobrze zaprezentowali się wśród juniorów młodszych Paulina Korotkiewicz na 100 m (13.75 sek.), Justyna Malewicz w skoku w dal (4,82 m), Adrian Korotkiewicz na 100 (11.64 sek.) i 300 m (36.80 sek.), Adrian Durka na 1000 m (2:43.07) i Paweł Balukiewicz w pchnięciu kulą (12.99 m).
     Natomiast wśród juniorów na wyróżnienie zasługują: Agnieszka Marchlewska na 1000 m (3:04.99 sek.) i Bartosz Wlazły na 1000 m (2:35.12 sek.).
     
     Sukces gimnazjalistów
     Kolejny zespołowy sukces zanotowali uczniowie Gimnazjum nr 5 w Elblągu. Uczniowie -lekkoatleci wystartowali w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Tym razem Szkolny Związek Sportowy zorganizował imprezę w Bartoszycach. W sztafecie 10 x 800 m dziewczęta z Gimnazjum nr 5 po zaciętej walce wygrały, zdobywając złote medale i okazały puchar. Chłopcy na dystansie 10 x 1000 m tym razem zajęli ósme miejsce.
     Skład „złotej sztafety”: Karolina Buchholc, Katarzyna Niewińska, Anna Matyszczuk, Barbara Serocka, Pola Leszczyńska, Ilona Migdalska, Paulina Matyszczuk, Justyna Kalinowska, Anna Sawostianik, Paulina Kreft. Opiekunem zespołu był Andrzej Trybiński.
     
     Znany kalendarz
     Został już ustalony kalendarz głównych imprez tegorocznego sezonu lekkoatletycznego, Najbliższe zawody rozegrane zostaną 8 i 9 lipca w Słupsku i będą to Mistrzostwa Polski Juniorów. Natomiast od 21 do 23 lipca w Bydgoszczy trwać będą Mistrzostwa Polski Seniorów. Dwa dni po tej imprezie w Łodzi bądź Spale rozegrana zostanie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. W sierpniu odbędzie się tylko jedna impreza - będą to Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Toruniu. Sezon zakończą Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.
     
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama